Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Teisinė valstybė

Teisinė valstybė

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Valstybė ir teisė – teisinės valstybės pagrindas Teisinė valstybė. Teisinės valstybės modeliai. Formalusis modelis. Turiningasis modelis. Socialinis modelis. Išvados.

Ištrauka

Teisinės valstybės teorijos ir praktikos atsiradimas turi ilgą istoriją. Daugelis teisinio valstybingumo idėjų pasireiškė jau antikiniame pasaulyje, o teoriškai teisinės valstybės koncepcijos ir idėjos buvo tobulinamos perėjimo iš feodalizmo į kapitalizmą ir atsiradusios naujos socialinės – politinės santvarkos sąvokomis.
Visuomenę seniai domina teisinės valstybės sukūrimo idėja, kuri gali būti įgyvendinama pertvarkant politinę sistemą, vykdant optimalią teisinę reformą, keičiant požiūrį į teisę kaip visuomenių santykių reguliuotoją. Norint sukurti teisinę valstybę, pirmiausiai reikia pasiekti aukštą politinio ir teisinio sąmoningumo lygį, būtiną žmonėms aktyviai dalyvauti politiniame, kultūriniame visuomenės gyvenime. Taip pat reikia, kad piliečiai įgytų patirties ir kompetencijos sąmoningai tvarkyti valstybės ir visuomenės reikalus. Todėl svarbu politiškai ir teisiškai šviesti visuomenę. Būtina stipri teisinė tvarka, nepažeidžiamas teisėtumas ir konstitucingumas.
Teisinė valstybė nesusilieja su visuomene arba su kitomis visuomeninėmis politinėmis organizacijomis. Ji turi specifinių, taip pat bendrų valstybės požymių ir bruožų ( viešąją valdžią, veikia kaip visų visuomenės sluoksnių atstovas, turi specialų valdymo ir prievartos aparatą, susidedantį iš įvairių institucijų ir organizacijų, susijusių bendrais sudarymo ir funkcionavimo principais. Aparatui išlaikyti nustatomi mokesčiai ir sudaromas biudžetas).
Teisinė valstybė turi teisinių priemonių sistemą rinkos ekonomikai operatyviai valdyti, visuomeniniams santykiams efektyviai veikti. Į ekonomiką, politiką, kultūrą, mokslą, socialinį gyvenimą reikia diegti tikrosios demokratijos principus. Taip pat būtina kiek įmanoma tobulesnė teisės sistema.
Valstybinės institucijos, turinčios atitinkamus įgaliojimus, atsižvelgdamos į savo kompetenciją, leidžia norminius teisės aktus ir auklėjimo, skatinimo arba įtikinimo būdais užtikrina jų įgyvendinimą, o būtinais atvejais taiko ir prievartą.
Teisinei valstybei kurti ir funkcionuoti reikia pilietinės visuomenės. Iš sudedamųjų dalių išskiriami klubai, universitetai, bažnyčia, šeima, verslininkų susivienijimai ir kita. Visi junginiai yra santykiškai savarankiški ir nepriklausomi nuo valstybės. Pilietinė visuomenė yra civilizacijos ir tolesnės raidos garantas.
Teisinės valstybės kūrimas susijęs su žmogaus ir piliečio teisių ir laisvių užtikrinimu, valstybės atsakomybe piliečiams ir piliečių atsakomybe valstybei nuosekliai laikantis įstatymų reikalavimų. Valstybinės įstaigos, visuomeninės organizacijos, kolektyvai, teisėsaugos institucijos turi stiprinti įstatymų autoritetą ir tiksliai juos vykdyti.
Darbe plačiau panagrinėsiu teisės ir valstybės sąveiką, bei teisinės valstybės ypatumus ir bruožus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-15
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai8 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis23.44 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasKatkus
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Teisine valstybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • Katkus
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą