Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Poilsio laikas (3)

Poilsio laikas (3)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Poilsio laikas Pertrauka pailsėti ir pavalgyti. Papildomos ir specialios pertraukos pailsėti darbo dienos laiku. Savaitės nepertraukiamasis poilsis. Kasmetinis poilsio laikas. Paros nepertraukiamasis poilsis tarp darbo dienų. Atostogos. Kasmetinės atostogos. Tikslinės atostogos. Nėštumo ir gimdymo atostogos. Atostogos vaikui prižiūrėti iki jam sueis treji metai. Mokymosi atostogos. Kūrybinės atostogos. Valstybinėms ir visuomeninėms pareigoms atlikti. Nemokamos atostogos dėl šeimyninių aplinkybių ir kitų svarbių priežasčių. Išvados.

Ištrauka

Darbo laikas ir poilsio laikas yra susiję. Kuo trumpesnis darbo laikas, tuo daugiau laiko turi darbuotojai poilsiui ir atvirkščiai.
Teisę į poilsį kaip vieną pagrindinių žmogaus teisių nustato daugelis teisės aktų, galiojančių Lietuvoje: tarptautinės deklaracijos ir konvencijos, Lietuvos Respublikos Konstitucija, darbo įstatymai.
Poilsio laikas – tai kalendorinio laiko tarpas, kai darbuotojas neturi atlikti darbo funkcijų, jo veiksmų nereguliuoja darbdavys ir darbuotojas gali šį laiką panaudoti savo nuožiūra. Pagal galiojančius įstatymus yra šios poilsio laiko rūšys:
1. Pertrauka pailsėti ir pavalgyti;
2. Papildomos ir specialios pertraukos pailsėti darbo dienos laiku;
3. Paros nepertraukiamasis poilsis;
4. Savaitės nepertraukiamasis poilsis;
5. Kasmetinis poilsio laikas.
Tai pertraukos darbo metu pailsėti ir pavalgyti bei specialiosios pertraukos.
Darbuotojams pailsėti ir pavalgyti suteikiama ne trumpesnė kaip pusės valandos ir ne ilgesnė kaip dviejų valandų pertrauka, kurios metu jie turi teisę palikti darbo vietą ir pertrauką naudoti savo nuožiūra. Pertrauka pailsėti ir valgyti suteikiama ne vėliau kaip po 4 valandų darbo.
Darbuose, kur dėl gamybos sąlygų negalima palikti darbo vietos ir daryti pertraukos, darbuotojui turi būti suteikiama galimybė pavalgyti darbo metu. Šių darbų sąrašas ir valgymo tvarka bei vieta nustatomi darbo arba kolektyvinėje sutartyje.
Esant normalioms darbo sąlygoms, darbuotojams nuovargio profilaktikai suteikiamos po vieną trumpą papildomą pertrauką poilsiui pirmoje ir antroje darbo dienos pusėje. Atskiroms darbuotojų kategorijoms yra numatytos papildomos ar specialios pertraukos pailsėti. Darbo ir poilsio režimų ypatumai nustatomi:
1. Esant kenksmingoms darbo sąlygoms;
2. Esant labai kenksmingoms darbo sąlygoms;
3. Dirbant lauke ar nešildomose patalpose, kai aplinkos oro temperatūra žemesnė kaip -10oC, -15 oC;
4. Asmenims iki 18 metų, dirbantiems normaliomis darbo sąlygomis, taip pat gamybinio mokymo laikotarpiu;
5. papildomos pertraukos kūdikius maitinančioms moterims skiriamas kas 3 val., jų trukmė neilgesnė kaip 30 min. Kai moteris maitina daugiau kaip vieną kūdikį, kiekvienos papildomos pertraukos trukmė rekomenduojama ne trumpesnė kaip 60 min.;
6. Riboto darbingumo asmenims (invalidams, nėščioms moterims, darbuotojams, kurie medicinos išvadą perkeliami į kitą darbą, bei senatvės pensininkams), kuriems pertraukas poilsiui nustato šalys (darbuotojas ir darbdavys), sudarydamos (pratęsdamos) darbo sutartį arba jos nustatomos kolektyviniuose susitarimuose ar sutartyse.
Pertraukos pailsėti ir pavalgyti neįskaitomos į darbo laiką, o papildomos ir specialios pertraukų trukmė į darbo laiką įskaitoma. Draudžiama skirti darbuotoją dirbti dvi pamainas iš eilės, poilsio trukmė per parą negali būti trumpesnė kaip 10 valandų iš eilės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-09-18
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis14.91 KB
AutoriusIndre
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Poilsio laikas (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Socialinių mokslų kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą