Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Saugumo darbe teisinis reguliavimas

Saugumo darbe teisinis reguliavimas

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įžanga. Saugumo darbe teisinis reguliavimas. Saugumo darbe teisinio reguliavimo šaltiniai ir jų raida. Darbdavių ir darbuotojų pareigos, užtikrinant saugumą darbe. Atestavimas ir instruktavimas. Nelaimingi atsitikimai darbe ir profesinės ligos. Saugumo darbe valdymas ir kontrolė. Atsakomybė, pažeidus saugumo darbe reikalavimus. Išvados.

Ištrauka

Saugumas darbe – itin aktualus darbo teisės klausimas, nes, pažeidus darbuotojų saugai ir sveikatai keliamus reikalavimus, kyla grėsmė žmonių darbingumui, sveikatai ir net gyvybei. Dėl šių priežasčių valstybė turi užtikrinti detalų ir efektyvų saugumo darbe teisinį reguliavimą bei skirti pakankamai lėšų darbo saugai. Tai leistų užkirsti kelią nelaimingiems atsitikimams darbe ir profesinėms ligoms.
Darbo saugos svarbą akcentuoja ir įstatymų leidėjas, Lietuvos Respublikos Konstitucijoje – didžiausios juridinės galios valstybės teisės akte – įtvirtindamas nuostatą, kad kiekvienas žmogus turi teisę į tinkamas, saugias ir sveikas darbo sąlygas (K 48 str. 1 d.). Ši Konstitucijos garantuojama teisė pakartota ir Lietuvos Respublikos darbo kodekse, kaip vienas iš darbo santykių teisinio reguliavimo principų (DK 2 str. 1 d. 5 p.).
Pagrindinė teisinio reguliavimo priemonė yra teisės normos, kurios talpinamos įvairiuose norminiuose teisės aktuose. Iš teisės aktų jau buvo paminėti Konstitucija ir Darbo kodeksas, tačiau tai anaiptol ne viskas. Saugumo darbe teisinis reglamentavimas pasižymi labai didele teisine baze, t.y. norminių teisės aktų gausa ir įvairove. Referato apimtis įgalina aptarti tik pagrindinius įstatymus bei poįstatyminius teisės aktus, nesileidžiant į detales. Kiti norminiai teisės aktai bus aptarti tik rūšiniu aspektu, t.y. klasifikuojant juos į grupes.
Referato tikslas – atskleisti pagrindines įstatymų ir poįstatyminių teisės aktų, reguliuojančių darbuotojų saugą ir sveikatą, nuostatas bei aptarti saugumo darbe problematiką. Referato turinį sudaro šie klausimai: teisės šaltiniai, reglamentuojantys darbuotojų saugą ir sveikatą, pagrindinės darbdavių ir darbuotojų pareigos šioje srityje, darbdavių atestavimas bei darbuotojų instruktavimas, saugumo darbe kontrolė, nelaimingi atsitikimai bei profesinės ligos, taip pat teisinė atsakomybė, kylanti pažeidus saugumo darbe reikalavimus. Be to, naudojantis lyginamuoju metodu, bus analizuojami esminiai anksčiau galiojusių ir dabar galiojančių darbo įstatymų pokyčiai saugumo darbe sferoje.
Baigiant įžanginę ir pradedant dėstomąją referato dalį, būtų tikslinga apibrėžti saugumo darbe sąvoką. Darbuotojų sauga ir sveikata suprantama kaip darbo teisės institutas, t.y. grupė darbo teisės normų, nustatančių prevencines priemones, kuriomis siekiama išsaugoti darbuotojų darbingumą, sveikatą ir gyvybę visuose įmonių veiklos etapuose. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-09
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai14 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis14.65 KB
AutoriusArūnė
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Saugumo darbe teisinis reguliavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

  • 2013-02-19 IP: 212.52.59.98
    robertas sako

    safsfgsdfgdfhbdhf

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Žemaitijos kolegija / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą