Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo sutarties turinys

Darbo sutarties turinys

  
 
 
1234567
Aprašymas

Darbo vieta. Darbo funkcija. Darbo apmokėjimo sąlygos.

Ištrauka

Darbo sutartis yra pagrindinis darbo teisės institutas, kuriam turi būti skiriamas ypatingas dėmesys. Darbo kodekse darbo sutartis yra darbuotojo ir darbdavio susitarimas, kuriuo darbuotojas įsipareigoja dirbti tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras pareigas paklusdamas darbovietėje nustatytai darbo tvarkai, o darbdavys įsipareigoja suteikti darbuotojui sutartyje nustatytą darbą, mokėti darbuotojui sulygtą darbo užmokestį ir užtikrinti darbo sąlygas, nustatytas darbo įstatymuose, kituose norminiuose teisės aktuose, kolektyvinėje sutartyje ir šalių susitarimu. Naujame darbo kodekse, darbo sutarties sąvokos apibrėžime, akcentuojamas įsipareigojimas paklusti nustatytai vidaus darbo tvarkai bei darbo sutarties šalių pavaldumas, kuris yra būtina darbo organizavimo prielaida.
Pagal Lietuvos Respublikos darbo sutarties įstatymą darbo sutarties turinys yra darbuotojo ir darbdavio susitarimu nustatytos jų teisės ir įsipareigojimai. Šalys negali nustatyti tokių darbo sąlygų, kurios pablogina darbuotojo padėtį palyginti su ta, kurią nustato Lietuvos Respublikos įstatymai. Jei darbo sutarties sąlygos prieštarauja Darbo Kodeksui, įstatymui arba kolektyvinei sutarčiai, taikomos darbo Kodekso, įstatymų, norminių teisės aktų arba kolektyvinės sutarties nuostatos.
Aukščiau pateiktas apibrėžimas iš esmės yra teisingas, tačiau teisinės logikos požiūriu teisės ir pareigos yra darbo teisinių santykių turinys, o sutarties turinys yra ne pačios teisės ir pareigos , bet tos sutarties sąlygos, kurios nustato tas teises ir pareigas.
Darbo teisės teorijoje darbo sutarties sąlygos yra klasifikuojamos įvairiai. Pagal nustatymo būdą jos skirstomos į:
1. Nustatomas šalių susitarimu;
2. Nustatomas įstatymais, kitais norminiais teisės aktais bei kolektyvinėmis sutartimis. Šalys, sudarydamos darbo sutartį, tas sąlygas akceptuoja.
Šalių susitarimu nustatomos sąlygos skirstomos į:
Būtinąsias; Papildomas.
Būtinosios sąlygos yra tokios, dėl kurių šalims nesusitarus sutartis laikoma nesudaryta. Būtinosios sąlygos esti dvejopos:
1. Privalomos visoms darbo sutartims, t.y. suprantamos tiesiogine (tikrąja) prasme, nes be jų bet kuri darbo sutartis negalioja;
2. Privalomos, kad galiotų tam tikra darbo sutartis (jos užima tarpinę padėtį tarp būtinųjų ir papildomų), pavyzdžiui, kad darbo sutartis būtų sezoninė, šią sąlygą joje reikėtų numatyti, nes kitaip bus įprasta darbo sutartis.
Papildomos sąlygos yra visos kitos darbo sutartyje šalių aptariamos, bet nesančios jai privalomos sąlygos. Dėl jų galima tartis arba nesitarti, bet darbo sutartis vis vien galios. Susitartos papildomos sąlygos tampa šalims privalomos (kaip ir būtinosios sąlygos). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-06
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis11.56 KB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo sutarties turinys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Vilniaus Universitetas
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą