Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo sutartis (3)

Darbo sutartis (3)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Darbo sutarties sąvoka. Darbo sutarties šalys. Darbo sutarties forma ir jos sudarymo tvarka. Darbo sutarties turinys. Darbo sutarties rūšys. Darbo sąlygų pakeitimas ir perkėlimas į kitą vietą. Perkėlimo į kitą darbą sąvoka ir rūšys. Darbo sutarties pasibaigimas.

Ištrauka

Kiekvienas žmogus savo gyvenime ieško darbo, o vėliau jį dirbą. Todėl reikia tiksliai žinoti darbo sutarties sąvoką ir jos reikšmingumą. Baisu pagalvoti, kaip galima apgauti žmogų, kuris nėra saugomas Lietuvos Respublikos įstatymų ir teisių. Todėl kalbėsiu apie darbo sutarties sąvoką ir turinį; darbo sutarties rūšys ir jų ypatumus; darbo sąlygų pakeitimą ir perkėlimą į kitą darbą, darbo sutarties pasibaigimo pagrindų klasifikacija ir t.t.

Darbo sutartis(DS) - pagrindinis darbo teisės institutas. Sutartis yra darbuotojo ir darbdavio susitarimas, kuriuo darbuotojas įsipareigoja dirbti tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras pareigas, paklusdamas nustatytai vidaus darbo tvarkai, o darbdavys įsipareigoja mokėti darbuotojui darbo užmokestį ir užtikrinti darbo sąlygas, numatytas darbo įstatymuose, kolektyvinėje sutartyje, kituose norminiuose aktuose ir šalių susitarimu. Visi įmonėje, įstaigoje, organizacijoje atliekami darbai, kuriuos fizinis asmuo dirba susitaręs su darbdaviu ar jo įgaliotu asmeniu, turi būti įforminami darbo sutartyje. Ši nuostata netaikoma darbams, atliekamiems pagal autorines sutartis ir fiziniams asmenims, turintiems patentą šiems darbams atlikti."
Pagrindiniai DS požymiai, skiriantys ją nuo kitų civilinių sutarčių:
1)Specifiniai subjektai – darbdavys ir darbuotojas;
2)Specifinis objektas – susitarimas dėl darbo funkcijų atlikimo. Darbuotojas turi atlikti ne konkrečias užduotis, o DS galiojimo laiku vykdyti tam tikra darbo funkciją nesiejamą su darbo rezultatu. Tuo skiriasi nuo civilinių sutarčių (rangos, paslaugų teikimo, autorinių), kurių esmė - šalių įsipareigojimas atlikti tam tikrą iš anksto apibrėžtą užduotį.
3)Specifinis šalių teisinis statusas - įsipareigojimas paklusti vidaus darbo tvarkai. Šalių pavaldumas yra būtina darbo organizavimo prielaida (darbuotojas privalo laikytis nustatytos darbo tvarkos ir paklusti darbdavio nurodymams). Civilinėse sutartyse šalių pavaldumo nėra. Nepaisant to, civilinė ir DS turi daug panašumų(šalių lygybė ir laisvė prieš sudarant sutartį ir t.t.)
DS atribojimo nuo kitų sutarčių klausimas sukelia daug teisinių problemų teisinėje praktikoje, nes nuo to, kaip kvalifikuosime sutartį tarp dviejų subjektų, priklausys ir tolesnis problemų sprendimas. Jei asmuo sudaręs DS, jis: 1) draudžiamas valstybiniu socialiniu draudimu su iš to išplaukiančiomis pasekmėmis; 2) jam skaičiuojamas darbo stažas 3) jei asmuo bus sužalotas darbo metu, tai taip pat turės tam tikras teisines pasekmes. 4) DS atribojimas reikšmingas sprendžiant ginčus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-09
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis16.26 KB
AutoriusGabi
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo sutartis (3) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą