Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbuotojų teisės ir pareigos

Darbuotojų teisės ir pareigos

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627
Aprašymas

Lietuvos darbo rinkos struktūra. Darbuotojo ir darbdavio santykiai priimant ir atleidžiant iš darbo. Įdarbinimo garantijos. Darbo sutarties sudarymas. Atleidimas iš darbo. Darbuotojų teisės. Darbuotojų pareigos. Etikos kodeksas. Etinės problemos susijusios su darbuotojais. Etinės problemos, kylančios dėl organizacijos ir darbuotojų interesų skirtingumo. Etinės problemos, kylančios dėl firmos domėjimosi privačiu darbuotojų gyvenimu. Etinių problemų kilimas dėl įsipareigojimo saugoti firmos paslaptis. Išvados.

Ištrauka

Visais laikais žmones domino atsakomybės tema. Ir tai natūralu, nes, pasak austrų filosofo ir psichoterapeuto V. Franko, dvasingumas, laisvė ir atsakomybė sudaro žmogaus egzistencijos esmę. Pastaruoju metu atskiro žmogaus atsakomybė analizuojama įvairių socialinių grupių bei organizacijos kontekste. Demokratinėje visuomenėje atsakomybė už visuotinę gerovę yra viena pagrindinių amžinų problemų. Šiuo metu tiek visuomenė, tiek organizacija, tiek asmenybė turi savo teises ir pareigas, kuriomis bandoma pasinaudoti sąveikaujant tarpusavyje.
Kartais dar susiduriame iš tarybinių laikų likusiu supaprastintų darbuotojo atsakomybės supratimu, kai atsakomybė buvo laikoma išorinėmis bausmėmis ir bausmėmis pagrįstas atsiskaitymas "aukščiau sėdintiems" vadovams.
Darbuotojo norą būti atsakingam labai veikia:
Darbo turinys;
Darbo pobūdis;
Informuotumas apie veiklos rezultatus;
Galimybė profesiškai tobulėti.
Bloga darbo organizacija, darbuotojų pareigų neapibrėžtumas, stichiška kontrolė mažina darbuotojų norą būti atsakingiems. Tik patenkintas savo darbu ir norintis toliau dirbti žmogus potencialiai yra pasirengęs būti atsakingu.
Firmos paslapčių išsaugojimas turi ne tik teisinį, bet ir etinį aspektą. Jis byloja apie etinį klimatą firmoje, darbuotojų etinės brandos kokybę, nuo kurios ne maža dalimi priklauso ir ekonominiai rodikliai.
Tikslas – išanalizuoti darbuotojų teises ir pareigas ir kylančias problemas dėl jų nesilaikymo.
Uždaviniai:
Apžvelgti darbuotojo ir darbdavio santykius darbuotoją priimant į darbą ir atleidžiant iš darbo.
Aptarti darbuotojų teises ir pareigas.
Supažindinti su etikos kodeksu.
Išanalizuoti etines problemas, kylančias dėl organizacijos ir darbuotojų interesų skirtingumo; dėl firmos domėjimusi privačiu darbuotojų gyvenimu bei dėl įsipareigojimo saugoti firmos paslaptis.
Lietuvoje susiformavo specifinė darbo rinkos struktūra, kuri nuo tradicinės (užimtumas - nedarbas) skiriasi tuo, kad joje dar yra du segmentai: paslėptasis nedarbas ir neoficialus užimtumas. Tai būdinga ir kitoms Europos šalims tik mažesniu mastu.
Paslėptas nedarbas ir neoficialus užimtumas sudaro nekontroliuojamą darbo rinkos dalį. Dėl šios priežasties labai sunku įvertinti darbo rinkos priemonių efektyvumą bei realizuoti bendras socialinės politikos priemones. Lietuvoje gyventojai dažnai registruojami darbo biržoje ne vien iš tiesų ieškodami darbo, bet vien norėdami gauti atitinkamą pažymėjimą, leidžiantį jiems pretenduoti į tam tikras išmokas ir lengvatas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2005-12-28
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai11
Dydis44.54 KB
Autoriusaura
Viso autoriaus darbų8 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbuotoju teises ir pareigos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 24 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 3 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą