Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo sutarties nutraukimas (2)

Darbo sutarties nutraukimas (2)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Darbo teisė. Darbo sutarties sąvoka. Darbo sutarties pasibaigimas. Darbo sutarties nutraukimas šalių susitarimu darbo sutarties nutraukimas suėjus terminui. Darbo sutarties nutraukimas darbuotojo pareiškimu. Darbo sutarties nutraukimas dėl nepriklausančių nuo darbuotojo aplinkybių. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva. Atsiskaitymo su atleidžiamu darbuotoju tvarka. Išvados.

Ištrauka

Darbas yra viena svarbiausių ekonominių ir socialinių garantijų. Kiekvienas žmogus gali laisvai pasirinkti darbą bei verslą ir turi teisę turėti tinkamas, saugias ir sveikas darbo sąlygas, gauti teisingą apmokėjimą už darbą ir socialinę apsaugą nedarbo atveju. Valstybė turi griežtai apibrėžti darbuotojo ir darbdavio pareigas bei teises, užkirsti kelią nelegaliam ir priverčiamajam darbui.
Darbo sutartis reguliuoja darbuotojo ir darbdavio santykius. Darbo sutarties surašymo faktas garantuoja, kad abiejų sutarties šalių interesus ir teises gins Lietuvos Respublikos įstatymai.
Darbo sutartis tai darbuotojo ir darbdavio susitarimas. Šiuo susitarimu darbuotojas įsipareigoja dirbti tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą ir tuo pačiu paklusti darbovietėje nustatytai tvarkai. O darbdavys įsipareigoja suteikti darbuotojui darbo sutartyje nustatytą darbą, mokėti sutartą darbo užmokestį ir nustatyti darbo sąlygas, numatytas darbo įstatymuose ir kituose norminiuose teisės aktuose, bei kolektyvinėje sutartyje. Nuo 2003m.sausio1d. įsigaliojo naujas Lietuvos Respublikos Darbo Kodeksas, kurio XII-ame skyriuje pateiktos darbo sutarties sudarymo, jos vykdymo, keitimo ir nutraukimo teisės normos.
Darbo sutarties nutraukimą reguliuoja Darbo kodekso ketvirtasis skirsnis. Darbo sutartis baigiasi,
kai ją nutraukia Darbo kodekso ir kitų įstatymų nustatytais pagrindais, taip pat likvidavus darbdavį be teisių perėmėjo arba darbuotojui mirus.
Darbo sutarties socialinė reikšmė yra didelė.Ji yra pagrindine asmens teises į darbą įteisinimo forma. Jos pasibaigimas yra bene detaliausiai išnagrinėtas ir įstatymo sutvarkytas darbo teisės klausimas.
Darbo teisės normos reguliuoja visuomeninius santykius, atsirandančius dirbant arba labai glaudžiai susijusius su darbu. Darbas - tam tikru laikotarpiu reikalinga, tinkama ir tikslinga žmogaus veikla. Darbas tai tikslingas žmogaus fizinių, dvasinių, protinių gebėjimų panaudojimas. Darbo teisė – tai šaka, kuri reguliuoja siaurai suprantamus visuomeninius darbo santykius ir glaudžiai su jais susijusius kitus visuomeninius santykius. Yra du klasikiniai teisinio reguliavimo metodai:
a) civilinis teisinis
b) administracinis teisinis
Civilinis teisinis metodas remiasi santykių dalyvių lygybe, savarankiškumu ir santykių dispozityvumu, tuo tarpu administracinis teisinis metodas remiasi teisinės apyvartos subjektų pavaldumu vienas kitam.
Darbo teisėje taikomi ir civilinio teisinio, ir administracinio teisinio metodų būdai ir priemonės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-16
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis15.7 KB
AutoriusSANDRA
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo sutarties nutraukimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą