Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo sutarties nutraukimo pagrindai

Darbo sutarties nutraukimo pagrindai

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Įvadas. Darbo sutarties pasibaigimo samprata. Darbo sutarties pasibaigimo pagrindų klasifikavimas. Darbo sutarties nutraukimo pagrindai. Darbo sutarties nutraukimas šalių susitarimu. Darbo sutarties nutraukimas darbuotojo pareiškimu. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva. Darbo sutarties nutraukimas dėl pagrindų, nepriklausančių nuo šalių valios. Darbo sutarties pasibaigimas dėl tam tikrų aplinkybių. Atsiskaitymo su atleidžiamu darbuotoju tvarka. Išvados.

Ištrauka

Darbo sutartis, t.y. darbuotojo ir darbdavio susitarimas dėl tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbo pagal darbovietėje nustatytą vidaus darbo tvarką, darbo sąlygų ir užmokesčio už jį, yra pagrindinis darbo teisės institutas, nuo 2003 m. sausio 1 dienos reglamentuojamas naujojo Lietuvos Respublikos darbo kodekso (toliau – DK) . Sudarius darbo sutartį, atsiranda teisiniai darbo santykiai, kurie baigiasi kartu su darbo sutarties pasibaigimu.
Kaip žinia, darbo sutartis yra pagrindinė teisinė asmens teisės į darbą įgyvendinimo forma. Darbo praradimas dažniausiai neigiamai veikia žmogų psichologiškai, nes jis nėra tikras, ar pavyks rasti naują darbą, ar pastarasis užtikrins ankstesnį jo pragyvenimo lygį, ar tenkins naujojo kolektyvo mikroklimatas ir pan. Be to, ir valstybei ekonominiu požiūriu taip pat yra tikslinga nustatyti tam tikrus įspėjimo terminus, nes didelis nedarbas brangiai kainuoja. Tad dėl didelės socialinės ir ekonominės darbo sutarties reikšmės įstatymas darbo sutarties pasibaigimą reglamentuoja ypač griežtai. "Tai bene detaliausiai reglamentuojamas darbo teisės klausimas."
Darbo sutartį galima nutraukti tik remiantis įstatyme numatytu pagrindu ir laikantis jame nustatytos procedūros. Antraip darbo sutartis nutraukiama neteisėtai, o tai sudaro sąlygas grąžinti asmenį į darbą bei atlikti kitas įstatyme numatytas darbdavio prievoles. Taigi, neteisingas darbuotojo atleidimas iš darbo gali virsti nemažais nuostoliais, prilygstantiems to darbuotojo darbo užmokesčio nuo darbuotojo atleidimo iš darbo iki teismo sprendimo įsigaliojimo dienos dydžiui (kaip kompensacija už priverstinę pravaikštą), prie kurio dar reikės pridėti ir išeitinę išmoką. Jau vien dėl šios priežasties būtina gerai žinoti darbuotojų atleidimo iš darbo tvarką.
Kadangi mano referato tema "Darbo sutarties nutraukimo pagrindai", tai darbe apžvelgiu darbo sutarties pasibaigimo pagrindų sampratą, pastarųjų klasifikavimą bei vieną iš darbo sutartis pasibaigimo pagrindą – darbo sutarties nutraukimą DK nustatyta tvarka, kai kuriuos darbdavio veiksmų apribojimus bei garantijas darbuotojams, būtinas procedūras nutraukiant darbo sutartį bei atsiskaitymo su atleidžiamu darbuotoju tvarką.
Rašydama referatą naudojuosi Darbo kodeksu bei jo komentarais, darbo teisės vadovėliais, straipsniais periodikoje bei teismų praktika. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-16
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis21 puslapis 
Literatūros šaltiniai12 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis45.9 KB
AutoriusAsta
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKlaipėdos verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo sutarties nutraukimo pagrindai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 21 puslapis 
  • Klaipėdos verslo aukštoji mokykla
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą