Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo sutarties turinys ir jos sudarymas

Darbo sutarties turinys ir jos sudarymas

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Teisiniai darbo santykiai. Darbo sutarties sąvoka. Darbo sutarties turinys. Darbo sutarties sąlygos. Darbo sutarties sudarymas. Darbo sutarties prielaidos. Konkursas. Renkamosios pareigos. Kvalifikaciniai egzaminai. Dokumentai, būtini priimant į darbą. Išbandymas sudarant darbo sutartį. Garantijos priimant į darbą. Nelegalus darbas. Priėmimo į darbą apribojimai. Darbo sutarties pasibaigimas-jos samprata. Darbo sutarties nutraukimas šalių susitarimu. Darbo sutarties nutraukimas suėjus terminui. Darbo sutarties nutraukimas darbuotojo pareiškimu. Darbo sutarties nutraukimas dėl nepriklausančių nuo darbuotojo aplinkybių. Darbo sutarties nutraukimas darbuotojo iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės. Darbo sutarties nutraukimo apribojimai. Darbo sutarties nutraukimas be įspėjimo. Apribojimai nutraukti darbo sutartį reorganizuojant įmonę. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio bankroto atveju. Išvados.

Ištrauka

Darbas yra viena svarbiausių ekonominių ir socialinių garantijų. Kiekvienos šiuolaikinės valstybės tikslas darbo teisės šakoje - nustatyti ir efektyviai taikyti tokias teisės normas, kurios užtikrintų darbuotojų saugumą, teisę į poilsį, laisvalaikį, ir atostogas, teisingą apmokėjimą, socialines garantijas nedarbo atveju; suteiktų lygias galimybes darbui gauti, nepriklausomai nuo amžiaus, rasės, lyties, socialinės padėties, seksualinės orientacijos, ar kitų individualių, su darbo rezultatais nesusijusių savybių; griežtai apibrėžtų darbuotojo ir darbdavio pareigas bei teises; užkirstų kelia nelegaliam ir priverčiamajam darbui.
Darbo sutartis yra ta darbo teisės dalis, kuri reguliuoja darbuotojo ir darbdavio santykius. Darbo sutarties surašymo faktas garantuoja, kad abiejų sutarties šalių interesus ir teises gins Lietuvos Respublikos įstatymai.
Lietuvos Respublikos Konstitucijoje yra teigiama, kad žmogus gali laisvai pasirinkti darbą. Darbo sutarties įstatymas užtikrina, kad tas darbas visada turi būti paremtas darbo santykių šalių lygybe, ir kad nebūtų tos pusės, kuri neteisėtomis priemonėmis, išnaudodama kitus, tenkintų savo savanaudiškus tikslus, tuo pat metu neatlikdama savų įsipareigojimų.
Šiame darbe, bendrais bruožais apibūdinsiu darbo teisę, teisinius darbo santykius. Panagrinėsiu darbo sutarties turinį ir jos sudarymą - kaip sudaroma, keičiama ir baigiama (nutraukiama) darbo sutartis, kokios priemonės užkerta kelią darbdavių bei darbininkų savivalei, kai šie nesilaiko sutartų sąlygų.
Darbo sutartis- pagrindinis darbo teisės institutas ir jam darbo teisė skiria labai daug dėmesio. 2002 m. birželio 4d. buvo priimtas Lietuvos Respublikos naujas Darbo kodeksas Šis dokumentas oficialiai įsigaliojo nuo 2003m. sausio 1d. Savo darbe aš ir remsiuosi šiuo Darbo kodeksu. Kai kurie teisės mokslininkai siūlo darbo santykiais vadinti visus visuomeninius santykius, reguliuojamus darbo teisės ir skirstyti juos į individualius ir kolektyvinius. Galima išskirti specifinius teisinių darbo santykių požymius:
1) šie santykiai atsiranda darbo sutarties pagrindu
2) šių santykių subjektais gali būti darbuotojai ir darbdaviai
3) darbuotojų teisinių pareigų turinį sudaro jų darbinė veikla
4) atlikdami savo darbines pareigas darbuotojai turi paklusti vidaus darbo tvarkos taisyklėms
Trumpai darbo teisinius santykius galima apibrėžti kaip santykius, kurie atsiranda darbo sutarties pagrindu, ir kurių vienas subjektas – darbuotojas atlieka tam tikrą darbinę funkciją, laikydamasis nustatytų darbo normų ir vidaus darbo tvarkos, o kitas subjektas –darbdavys – suteikia jam darbą, sulygtą pagal darbo sutartį, garantuoja darbo sąlygas, numatytas darbo įstatyme, kolektyvine sutartimi ar šalių susitarimu ir mokėti darbo užmokestį pagal atliekamo darbo kiekį ir kokybę. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-01-22
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis26.5 KB
AutoriusModesta
Viso autoriaus darbų26 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo sutarties turinys ir jos sudarymas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Utenos kolegija
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą