Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo sutartis (5)

Darbo sutartis (5)

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Darbo sutartis. Darbo teisės ir darbo sutarties sąvoka. Darbuotojo ir darbdavio sąvokos. Darbo sutarties turinys ir sąlygos. Darbo sutarties forma ir jos sudarymo tvarka. Išvados.

Ištrauka

Darbas yra viena svarbiausių ekonominių ir socialinių garantijų. Kiekvienos šiuolaikinės valstybės tikslas darbo teisės šakoje - nustatyti ir efektyviai taikyti tokias teisės normas, kurios užtikrintų darbuotojų saugumą, teisę į poilsį, laisvalaikį, ir atostogas, teisingą apmokėjimą, socialinę apsaugą nedarbo atveju; suteiktų lygias galimybes darbui gauti, nepriklausomai nuo rasės, lyties, socialinės padėties, seksualinės orientacijos, ar kitų individualių, su darbo rezultatais nesusijusių savybių; griežtai apibrėžtų darbuotojo ir darbdavio pareigas bei teises; užkirstų kelia nelegaliam ir priverčiamajam darbui. Todėl ir pasirinkau tokią referato temą, nes esu įsitikinus, kad šios žinios man pravers ateityje.
Darbo teisė – teisės šaka, kurios normos reguliuoja darbuotojų ir darbdavių darbo santykius. Darbo teisės normos nustato darbuotojų priėmimo į darbą ir atleidimo iš jo tvarką, reguliuoja santykius, susijusius su jų darbo ir poilsio laiku, darbo užmokesčiu, darbo drausme, darbo apsauga, darbo ginčais ir kt. Svarbiausias specialus darbo teisės šaltinis yra Lietuvos Respublikos darbo kodeksas.
Darbo sutartis – tai darbuotojo ir darbdavio susitarimas, kuriuo darbuotojas įsipareigoja dirbti tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras pareigas paklusdamas darbovietėje nustatytai darbo tvarkai, o darbdavys įsipareigoja suteikti darbuotojui sutartyje nustatytą darbą, mokėti darbuotojui sutartą darbo užmokestį ir užtikrinti darbo sąlygas, nustatytas darbo įstatymuose, kituose norminiuose teisės aktuose, kolektyvinėje sutartyje ir šalių susitarimu. Pagrindiniai darbo sutarties požymiai, skiriantys ją nuo kitų sutarčių:
Darbo funkcijų atlikimas. Pasakymas, kad darbuotojas privalo dirbti tam tikrą darbą arba eiti tam tikras pareigas, reiškia, kad jis turi atlikti ne konkrečias užduotis, o darbo sutarties galiojimo laiku vykdyti tam tikrą darbo funkciją. Šiuo požymiu darbo sutartis skiriasi nuo civilinių sutarčių: rangos, paslaugų teikimo, autorinių. Šių ir kitų civilinių sutarčių esmė – šalių įsipareigojimas atlikti tam tikrą iš anksto apibrėžtą užduotį. Darbo sutartis darbuotojo darbo, užduoties iš karto neapibrėžtą, o nustato pagrindinį uždavinį – atlikti tam tikrą funkciją, nesiejama su gaunamu rezultatu.
Įsipareigojimas paklusti vidaus darbo tvarkai. Atlikdamas darbo funkciją, darbuotojas privalo laikytis nustatytos darbo tvarkos ir paklusti darbdavio nurodymams. Civilinėse sutartyse šalių pavaldumo nėra. Šalių pavaldumas darbo teisėje yra būtina darbo organizavimo prielaida.
Pagal šiuos kriterijus civilinė sutartis skiriama nuo darbo sutarties. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-06
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai4
Dydis12 KB
Autoriuslaura
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaSocialinių mokslų kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo sutartis (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Socialinių mokslų kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą