Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbuotojų laisvo judėjimo teisės turinys bei sąlygos pagal Europos Sąjungos teisę

Darbuotojų laisvo judėjimo teisės turinys bei sąlygos pagal Europos Sąjungos teisę

  
 
 
1234567891011121314151617181920
Aprašymas

Įvadas. Darbuotojų laisvo judėjimo teisės turinys bei sąlygos. Sąvokos "darbuotojas" taikymo sritis. Teisė atvykti ir apsigyventi. Teisė turėti atitinkamas įdarbinimo sąlygas. Teisė pasilikti pasibaigus darbo santykiams. Įdarbinimas valstybiniame sektoriuje. Išvados.

Ištrauka

Vienas iš labiausiai žinomų pokyčių, atsiradusių po Mastrichto sutarties priėmimo, yra aiškus Bendrijos pilietybės sąvokos pripažinimas. Europos Bendrijos Sutarties (toliau – EB sutartis) 8a (1) straipsnis nustato, kad "kiekvienas Sąjungos pilietis turi teisę laisvai keliauti ir apsigyventi valstybių narių teritorijoje, pagal apribojimus ir sąlygas, nustatytas šia Sutartimi bei dėl jos įgyvendinimo priimtomis priemonėmis".
Laisvas asmenų judėjimas – tai viena esminių Europos Bendrijos laisvių. Europos Bendrijos steigimo sutarties 3c straipsnyje yra reikalavimas panaikinti kliūtis asmenims laisvai judėti iš vienos valstybės narės į kitą. Iš pradžių laisvas asmenų judėjimas buvo laikomas būtinu elementu siekiant sukurti bendrąją rinką, o dabar vis labiau linkstama šią laisvę laikyti pagrindine laisve, suteikiančia visiems Europos Sąjungos piliečiams.
Sutarties normos, skirtos laisvam asmenų judėjimui, iš esmės sukonkretina 6 straipsnį, kuriame įtvirtinta, kad "Šios Sutarties taikymo srityse ir nepažeidžiant jokių joje numatytų specialių nuostatų bet kokia diskriminacija dėl nacionalinės priklausomybės yra draudžiama" . Šis principas taikomas laisvam darbuotojų judėjimui bei steigimosi laisvei, ir pamažu Teismo teisminė praktika, pagrįsta šiomis nuostatomis, išplėtojo Europos pilietybės sąvoką, kurią vėliau patvirtino Europos Sąjungos sutartis.
Pagrindinės normos, skirtos laisvam darbuotojų judėjimui, yra įtvirtintos EB sutarties 48-51 straipsniuose. Jos ne tik įtvirtina laisvo judėjimo principą, bet ir nustato įvairias teises, susijusias su šiuo principu, - vienoda įsidarbinimo tvarka, vienodos teisės judėti ir pasilikti bet kurioje Bendrijos dalyje.
Taigi, šio darbo tikslas – išnagrinėti darbuotojų judėjimo laisvę, t. y. bus analizuojama darbuotojų laisvo judėjimo teisės turinys bei sąlygos, darbuotojų teisės, sąlygojamos laisvo darbuotojų judėjimo (išvykimas iš kilmės valstybės, įvažiavimas į priimančią valstybę, darbo ieškojimas, apsigyvenimo trukmė priimančioje valstybėje ir kt.).
Šios pagrindinės laisvės analizė pagrįsta Europos Sąjungos diskriminavimo bei plačiai suvokiamu apribojimų draudimo principų įvairiomis interpretacijomis. Šio darbo tikslams pasiekti bus plačiai nagrinėjama su darbuotojų judėjimo laisve susijusi Europos Bendrijų Teisingumo teismo praktika, Europos bendrijų teisės antrinės teisės aktai bei kiti Europos Sąjungos teisės šaltiniai ir jų charakteristikos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-02-06
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis18 puslapių 
Literatūros šaltiniai9 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis25.15 KB
AutoriusGitana
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojaslekt. I. Norkus
Švietimo institucijaVilniaus Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbuotoju laisvo judejimo teises turinys bei salygos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 18 puslapių 
  • Vilniaus Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • lekt. I. Norkus
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą