Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo sutarčių rūšys

Darbo sutarčių rūšys

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Darbo sutartis. Darbo sutarties sąvoka. Darbo sutarties turinys. Darbo sutarčių rūšys. Neterminuota darbo sutartis. Terminuota darbo sutartis. Terminuota paprastoji darbo sutartis. Sezoninė darbo sutartis. Laikinoji darbo sutartis. Papildomo darbo sutartis. Antraeilių pareigų sutartis. Darbo sutartis su namudininkais. Patarnavimo sutartis. Kitų darbo sutarčių rūšys ir jų ypatumai.

Ištrauka

Konstitucinę teisę laisvai pasirinkti darbą žmonės realizuoja sudarydami darbo sutartis su darbdaviais. Ūkininkavimo rinkos metodų sąlygomis išaugo darbo sutarties, kaip pagrindinio darbo santykių reguliavimo instrumento vaidmuo.
Įvykę ekonominiai pokyčiai lėmė būtinumą iš naujo apibrėžti darbo sutarties sąvoką, jos šalis ir turinį, darbo sutarties sudarymo procedūrą ir jos pakeitimo tvarką, darbo santykių nutraukimo pagrindus ir dėl to šalims atsiradusias pasekmes.
Pasaulio civilizacija nežino geresnės darbo laisvės įkūnijimo darbo santykiais teisės formos, kaip darbo sutarties, kuri, viena vertus, suteikia galimybes kiekvienam asmeniui atlikti labiausiai jo interesus atitinkantį darbą, kita vertus, - atsižvelgia į darbdavio poreikius, pageidavimus pasirinkti jam tinkamus pagal kvalifikaciją ir sveikatos būklę darbuotojus.
Darbo rinkos formavimas grindžiamas piliečių laisvu noru ieškoti jiems tinkamą darbą ir darbdavių, turinčių galimybę suteikti tokį darbą, valios išreiškimu.
Darbo sutartis – pagrindinis darbo teisės institutas ir jam darbo teisė skiria daug dėmesio. 1991 m. lapkričio 7 d. priimtas darbo sutarties įstatymas šį institutą reglamentavo iki 2002 m. gruodžio 31 d. Nuo 2003 m. sausio 1 d. darbo sutarties institutą reglamentuoja naujasis DK. (V. Tiažkijus, Darbo teisė: teorija ir praktika, Jutina, Vilnius, 2005 p. 331 ) Tai yra DK nustato darbo sutarčių sudarymo, pakeitimo ir nutraukimo bendrąją tvarką. Lietuvos Respublikos darbo sutarties įstatymas (1991-11-28 Nr. I-2048) formaliai įteisina darbdavio ir darbuotojų, kaip sutarties šalių, lygybę, garantuoja papildomas garantijas socialiai pažeidžiamų piliečių grupėms, neleidžia vienašališkai keisti sutarties sąlygų, suteikia teisę ir darbuotojui, ir darbdaviui nutraukti darbo sutartį įstatymo tarka. (V. Sūdžius, Sutartys: principai ir praktika, Vilnius, 2001 p. )
Darbo sutartis yra darbuotojo ir darbdavio susitarimas, kuriuo darbuotojas įsipareigoja dirbti tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras pareigas paklusdamas darbovietėje nustatytai darbo tarkai, o darbdavys įsipareigoja suteikti darbuotojui sutartyje nustatytą darbą, mokėti darbuotojui sulygtą darbo užmokestį ir užtikrinti darbo sąlygas, nustatytas darbi įstatymuose, kituose norminiuose teisės aktuose, kolektyvinėse sutartyse ir šalių susitarimu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-14
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis22.54 KB
AutoriusKristina
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo sutarciu rusys [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 12 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą