Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo teisės subjektai

Darbo teisės subjektai

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324
Aprašymas

Įvadas. Darbo teisės subjektų samprata ir klasifikacija. Darbuotojas kaip darbo teisės subjektas. Darbdavys kaip darbo teisės subjektas. Darbo teisės subjektai atstovaujantys darbuotojams. Darbo teisės subjektai, atstovaujantys darbdaviams. Mišrūs darbo teisės subjektai. Išvados.

Ištrauka

2003 metų sausio 1 dieną įsigaliojo naujasis Darbo kodeksas, kuris yra lankstesnis, nei buvę darbo santykius reglamentuojantys įstatymai, labiau pritaikytas prie dabartinių ekonominių realijų, skatinantis priimti sprendimus darbdavių ir profsąjungų dvišaliu susitarimu, įtvirtinantis lanksčias darbo formas. Darbo kodeksas buvo parengtas pasinaudojus Rytų bei Vidurio Europos valstybių patirtimi, Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) konvencijų bei rekomendacijų ir Europos socialinės chartijos (pataisytos) nuostatomis, perkelta didžioji dalis Europos Sąjungos direktyvų. Tuo siekta, kad minėtos nuostatos įgautų įstatyminį pagrindą Lietuvoje. Be to, atsižvelgiant į visoje Europoje ir Lietuvoje didėjančią socialinės partnerystės principo reikšmę Darbo kodeksas turėtų būti esminiu dokumentu derinant socialinių partnerių interesus. Reikia tikėtis, kad kodeksas, turintis daugiau nei 300 straipsnių, reglamentuojančių darbo santykius, sudarys geresnes sąlygas tiek darbdaviams, tiek darbuotojams, bei kitiems darbo teisės subjektams.
Šiame darbe aptarsiu kaip Darbo kodeksas apibrėžia darbo teisės subjektus, nustato šių subjektų teisinį statusą. Kadangi darbo teisė dar jauna teisės šaka, esanti savo formavimosi etape, atsiranda labai daug neaiškių dalykų neleidžiančių objektyviai nustatyti, kas yra darbo teisės subjektas. Ilgą laiką nebuvo tiksliai aišku, kas yra darbdavys – įmonės, įstaigos, organizacijos vadovas, savininkas ar pati įmonė, įstaiga, organizacija? Aptarsiu Darbo Kodekse įteisintą naujovę, kad darbuotojams įmonėse galės atstovauti ne tik profesinės sąjungos, bet ir Darbo tarybos, paanalizuosiu kolektyvinius darbdavio atstovus, jų veiklos teisinį reglamentavimą, apžvelgsiu kitus subjektus atstovaujančius tiek darbuotojams, tiek darbdaviams, taip pat kolektyvinius darbo ginčus nagrinėjančius organus: taikinamąją komisiją, darbo arbitražą, trečiųjų teismą.
Šiame darbe naudosiuosi Darbo kodeksu ir kitais teisės norminiais aktais reglamentuojančiais darbo teisinius santykius, vadovėline medžiaga bei periodinėje spaudoje pasirodančiais straipsniais. Taip pat nebus apsieita ir be Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) konvencijų, kurios yra svarbus darbo teisės šaltinis. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-18
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai17 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis32.82 KB
AutoriusAsta
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo teises subjektai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 22 puslapiai 
  • Kauno kolegija / 4 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą