Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Įmonės kolektyvinės sutartys (2)

Įmonės kolektyvinės sutartys (2)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Įmonės kolektyvinės sutarties samprata ir funkcijos. Įmonės kolektyvinės sutarties šalys. Įmonės kolektyvinės sutarties turinys. Įmonės kolektyvinės sutarties sudarymo ir derybų tvarka. Įmonės kolektyvinės sutarties įsigaliojimas. Įmonės kolektyvinės sutarties pakeitimai ir papildymai. Įmonės kolektyvinės sutarties nutraukimas. Įmonės kolektyvinės sutarties vykdymo kontrolė. Ginčų ir nesutarimų sprendimo tvarka. Išvados.

Ištrauka

Kolektyvinė sutartis perėjimo į rinkos ekonomiką sąlygomis tampa pagrindiniu teisės aktu, reguliuojančiu socialinių partnerių darbo santykius ir išreiškia darbo teisės subjektų ir juos atstovaujančių organų interesus.
Kolektyvinės sutartys gali būti :
- valstybinės (nacionalinio),
- šakos (gamybos, paslaugų, profesijos),
- teritorinio (savivaldybės, apskrities),
- įmonės, įstaigos ar organizacijos lygmens.
Nacionalinė kolektyvinė sutartis sudaroma tarp centrinės (respublikinės) profesinių
sąjungų organizacijos (susivienijimo, federacijos, centro ir kt.) ir darbuotojų organizacijų (asociacijos, federacijos, konfederacijos ir kt.).
Šakos kolektyvinės sutarties šalys yra atitinkamos pramonės (gamybos, paslaugų, profesijos) šakos profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijos. Tokia sutartis nustato atitinkamos šakos socialinės ir ekonominės plėtros kryptis, darbuotojų (profesinių grupių) darbo organizavimo ir darbo apmokėjimo sąlygas bei socialines garantijas.
Teritorinės kolektyvinės sutarties šalys yra toje teritorijoje (savivaldybėje, apskrityje) veikiančios profesinių sąjungų ir darbdavių organizacijos. Sutartis nustato tam tikrų darbo, socialinių ir ekonominių problemų, kurios turi teritorinių ypatumų, sprendimo sąlygas.
Nacionalinė, šakos ir teritorinė kolektyvinė sutartis taikomos įmonėms, kurių darbdaviai buvo sutartį pasirašiusių darbdavių asociacijų nariai ir prisijungė prie šių asociacijų po sutarties pasirašymo.
Nacionalinės, šakos ir teritorinės kolektyvinės sutarties vykdymą kontroliuoja sutarties šalys, taip pat darbo įstatymų laikymosi kontrolės institucijos (valstybinė darbo inspekcija ir kt.) ir profesinės sąjungos, jų žinioje esančios inspekcijos ir kitos nevalstybės institucijos, veikiančios pagal įstatymus ir kitus norminius aktus.
Kadangi kolektyvinės sutartys dažniausiai sudaromos įmonėse, įstaigose ar organizacijose, tokių sutarčių turinį, sudarymo, vykdymo ir galiojimo tvarką paanalizuosime plačiau.
Įmonės kolektyvinė sutartis yra rašytinis susitarimas tarp darbdavio ir įmonės darbuotojų kolektyvo dėl darbo, darbo apmokėjimo ir kitų socialinių ir ekonominių sąlygų. Pasirašyta šalių ji tampa lokaliniu norminiu teisės aktu, o jos normatyvinės nuostatos, kaip buvo minėta anksčiau, yra darbo teisės šaltinis. Kolektyvinės sutartis sudaroma visų rūšių įmonėse, įstaigose, organizacijose ar jų filialuose, atstovybėse ir struktūriniuose padaliniuose neatsižvelgiant į nuosavybės formą ir darbuotojų skaičių, ir taikoma visiems jų darbuotojams (DK 59 str.). Įmonės kolektyvinės sutartys, sudaromos įmonės filialuose, atstovybėse ir struktūriniuose padaliniuose, sudaromos įmonės kolektyvinėje sutartyje nustatyta tvarka ir neviršijant tos kolektyvinės sutarties apibrėžtų ribų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-03-22
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis18.54 KB
AutoriusGoda
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaKlaipėdos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Imones kolektyvines sutartys (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Klaipėdos Universitetas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą