Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbuotojų teisės ir pareigos (2)

Darbuotojų teisės ir pareigos (2)

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Lietuvos darbo rinkos struktūra. Įdarbinimo garantijos. Darbuotojų diskriminacija Lietuvoje. Darbo sutarties pasirašymas. Atleidimas iš darbo. Darbuotojų teisės. Darbuotojų pareigos. Interviu. Analizė, įvertinimas ir apibendrinimas surinktos informacijos.

Ištrauka

Visais laikais žmones domino atsakomybės tema. Tai natūralu, nes dvasingumas, laisvė ir atsakomybė sudaro žmogaus egzistencijos esmę. Pastaruoju metu atskiro žmogaus atsakomybė vis plačiau analizuojama.
Darbuotojas pradėdamas dirbti organizacijoje, privalo susipažinti su savo pareigomis ir teisėmis bei laikytis darbo įstatymuose numatytų reikalavimų. Tačiau pradedant dirbti pasitaiko, kad žmonės jiems priklausančių teisių negauna.
Mano darbo tikslas parašyti interviu . pasirinkti darbo atlikimo metodai yra mokslinės literatūros analizė, interviu metu gauta medžiaga. Iškelti darbo uždaviniai:
Išanalizuoti Lietuvos darbo rinkos struktūrą;
Suvokti įdarbinimo garantijas;
Aprašyti darbuotojų diskriminacijos Lietuvoje tema;
Suvokti darbo sutarties pasirašymo esmę;
Išanalizuoti atleidimą iš darbo;
Išanalizuoti darbuotojų teises;
Išanalizuoti darbuotojų pareigas;
Parašyti interviu;
Pateikti išvadas.
Lietuvoje susiformavo specifinė darbo rinkos struktūra, kuri nuo tradicinės skiriasi tuo, kad joje yra dar du segmentai: paslėptas nedarbas ir neoficialus užimtumas. Tai būdinga ir kitoms Europos šalims. Paslėptas nedarbas ir neoficialus užimtumas sudaro nekontroliuojamą darbo rinkos dalį. Dėl šios priežasties labai sunku įvertinti darbo rinkos priemonių efektyvumą bei realizuoti bendras socialinės politikos priemones.
LIETUVOS DARBO RINKOS STRUKTŪRA
registruotas nedarbas
paslėptas nedarbas
neoficialus užimtumas
oficialus užimtumas
Paslėptas nedarbas - tai užimtumas ne visą darbo laiką dėl darbo stokos.
Neoficialus užimtumas - tai juridiškai darbo sutartimi ar patentu neįforminta darbinė veikla, už kurią gaunamos pajamos, bet nemokami mokesčiai.
Nedarbas - tai nedirbantys darbingo amžiaus darbingi asmenys, nesimokantys dieninėse mokymosi įstaigose, užsiregistravę valstybinėje darbo biržoje kaip ieškantys darbo ir pasirengę profesiniam mokymuisi. Nedarbo lygis nustatomas pagal bedarbių ir ekonomiškai aktyvių gyventojų santykį.
Darbuotojas dar net nedirbdamas konkrečioje organizacijoje jau turi įstatymo numatytas teises, t.y. įdarbinimo garantijas numatytas LR darbo sutarties įstatymo 19 straipsnyje. Pagal šį straipsnį darbuotojas turi būti priimtas į darbą nepriklausomai nuo jo lyties, rasės, tautybės, pilietybės, politinių įsitikinimų, pažiūros į religiją ar kitų aplinkybių, nesusijusių su jo dalykinėmis savybėmis. Tai yra etikos reikalavimai paremti teisingumo principais.
Negalima pretendentui į darbą pateikti klausimų apie jo asmeninį gyvenimą ( religinius ar politinius įsitikinimus, seksualinę orientaciją, gėrimo įpročius ir t.t. ) nes tai pažeidžia teisę į slaptumą. Darbdavys turi teisę klausti tik su darbu susijusių dalykų, kad tai padėtų jam priimti sprendimą. Be to, asmenys, perėję apklausą neturi garantijos, kad apklausos rezultatai bus laikomi paslaptyje ir taip būtų pažeista jų teisė į slaptumą. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-27
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai1
Dydis19.04 KB
AutoriusInga
Viso autoriaus darbų10 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaMarijampolės kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbuotoju teises ir pareigos (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Marijampolės kolegija
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą