Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo teisės šaltinių hierarchija

Darbo teisės šaltinių hierarchija

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Papročių teisė. Teisinis precedentas. Konstituciniai įstatymai. Tarptautiniai teisės aktai. Darbo kodeksas. Poįstatyminiai norminiai teisės aktai. Teismų praktika. Darbo teisės šaltinių ypatybės. Darbo teisės vienovė ir diferenciacija.

Ištrauka

Teisės šaltinių reikšmė žmogaus , visuomenės ir valstybės gyvenime Lietuvoje, kaip ir kiekvienoje kitoje šalyje, neabejotinai yra didžiulė. Teisės šaltiniai nustato žmonių teisinę padėtį ir jų tarpusavio santykius, apibrėžia piliečio ir valdžios santykius, modeliuoja valstybės santvarką, reglamentuoja tarptautinius ryšius ir daugybę kitų dalykų. Jie leidžia pažinti socialinių, darbo, šeimos ir kitų teisinių santykių tam tikroje šalyje charakteristiką.
Teisės šaltiniai – tai tam tikrų normų objektivizavimo, raiškos būdas. Kad teisės norma galiotų, subjektas turi apie ją žinoti.. Teisės norma privalo turėti tam tikrą objektivizuotą formą, tam tikrą išraišką. .Teisės šaltinis - teisės normos išraiškos ir priemonės būdas per kurį sužinome apie galiojančią teisę. Teisės istorijoje būta įvairių išraiškos priemonių.
Papročių teisė yra seniausia pozityviosios teisės forma. Romėnai aiškino ,kad teisinis paprotys-tai tylus visuomenės susitarimas (tacito consensu) .Vėliau atsirado precedentinė teisė ir beveik tuo pat metu-rašytinė teisė, kai teisės normos išreiškiamos norminiuose aktuose, kuriuo leidžia aukščiausiosios valstybės institucijos. Šiuolaikinė teisė kaip teisės daugiausia remiasi norminiais aktais. Papročiai ,kaip teisės šaltiniai, šiandiena nėra reikšmingi ,nors Lietuvos Respublikos CK sakoma, kad sandoriai neturi prieštarauti papročiams. Taip pat išbraukti iš darbo teisės papročius, kaip teisės šaltinius būtų neteisinga. Pripažįstama visuomeninė teisinė papročio, kaip besikartojančio veiksmo reikšmė ,bet tik kai tam tikrų santykių nereguliuoja norminiai aktai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-25
DalykasDarbo teisės konspektas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasKonspektai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis16.68 KB
Autoriusausra
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas0
Švietimo institucijaVilniaus r. Zujūnų vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo teises saltiniu hierarchija [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Konspektai
  • 10 puslapių 
  • Vilniaus r. Zujūnų vidurinė mokykla
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą