Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo sutarties nutraukimas (4)

Darbo sutarties nutraukimas (4)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Darbo sutarties sąvoka. Darbo sutarties pasibaigimo pagrindai. Darbo sutarties nutraukimas darbuotojo pareiškimu. Išvados.

Ištrauka

Teisinių problemų turi visos, tiek smulkios, tiek stambios organizacijos. Jos iškyla kiekvieną dieną, tačiau kai kurios organizacijos sugeba greitai tinkamai pasirinkti sprendimo reikalaujančioje situacijoje į vidines problemas neįveldamos vartotojų.
Kiekviena įmonė susiduria su tokia problema kaip darbuotojų įdarbinimas ir kad ir kaip gaila bebūtų, bet ir su tokia problema - darbuotojų atleidimas, ar savanoriškas pasitraukimas iš darbo. Šio darbo tikslas išaiškinti kaip reikia teisiškai ir sąžiningai įsidarbinti, išaiškinti kokiais būdais gali būti nutraukta darbo sutartis ir kokios žmogaus teisės ir pareigos nutraukiant darbo sutartį savo noru.

Konstitucinę teisę laisvai pasirinkti darbą žmonės realizuoja sudarydami darbo sutartis su darbdaviais. Darbo sutarčių sudarymo pakeitimo ir nutraukimo bendrąją tvarką nustato Lietuvos Respublikos Darbo sutarties įstatymas, įsigaliojęs nuo 1992m. Sausio 1d.
Darbo teisiniai santykiai tarp piliečio, įmonės, įstaigos ar organizacijos nepriklausomai nuo jų nuosavybės formų, kaip jau buvo minėta, atsiranda sudarytos darbo sutarties pagrindu, tarp kitų ir tais atvejais, kai jiems atsirasti reikalingos papildomos sąlygos: išrinkimas ar perrinkimas į pareigas, konkursus, atestacijas ir kt.
Darbo sutarčių sudarymo, pakeitimo ir nutraukimo su paslaugų valstybės tarnautojais, komercinių bankų ir kitų kredito įstaigų darbuotojais, namudininkais, mokiniais, stažuotojais, riboto darbingumo ir kitais asmenimis ypatumus nustato specialieji norminiai aktai, jeigu DSĮ (darbo sutarties įstatymai) to nedraudžia.
Darbo santykių, atsiradusių narystės pagrindu ūkinėse bendrijose, akcinėse ir žemės ūkio bendrovėse, ypatumus nustato tų bendrijų ir įmonių veiklą reguliuojantys įstatymai, įstatai ir kolektyvinės sutartys. Tais atvejais, kai dėl minėtų įmonių narių darbo santykių, numatytų įstatuose ar jų narių susitarimuose dėl darbo, iškyla ginčai, taikomi darbo įstatymai.
Darbo sutarties ypatumus specifinės paskirties įmonėse su darbuotojais, kurių veika gali sukelti šių įmonių veiklos sutrikimus, susijusius su didelio masto itin sunkiomis pasekmėmis žmonėms ir gamtai, taip pat sutarčių dirbti sezoninius darbus, ypatumus nustato Vyriausybė. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-04-24
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis11.12 KB
AutoriusIrmantas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo sutarties nutraukimas (4) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Žemaitijos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą