Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo sutartys (2)

Darbo sutartys (2)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Darbo sutartis. Darbo sutarčių rūšys. Terminuotosios darbo sutartys. Kolektyvinės darbo sutartys. Sutarties šalys. Bendrosios nuostatos. Visiškos materialinės atsakomybės sutartis. Civilinė sutartis. Civilinių sutarčių rūšys. Sutarčių sudarymas. Išvados ir pasiūlymai. Priedai.

Ištrauka

Darbo santykių pažeidimai šiuolaikinės rinkos ekonomikoje daro neigiamą įtaką tiek darbuotojų, tiek ir darbdavių interesams, nes sumažina darbo jėgos panaudojimo efektyvumą bei gamybos panaudojimą. Tačiau reikia pažymėti, kad Lietuvoje pastaruoju metu ne tik nemažėja teisės aktų, reglamentuojančių darbo santykius, pažeidimų, bet ir stebima jų augimo tendencija.
Darbo tikslas – apžvelgti darbo ir civilines sutartis, jų sudarymo tvarką bei rūšis, galimus pažeidimus bei darbdavių atstovų grasinimų ar kitokio psichologinio poveikio įtaką. Darbas pagrįstas Darbo kodekso (DK) 93-117 straipsniais, Civilinio kodekso (CK) 6.154-6.199 straipsniais.
Pradžioje aptarsime darbo sutartis: jų sudarymo tvarką ir rūšis, ir t.t. (DK), paskui civilines sutartis. Darbo prieduose yra pateikiami darbo, materialinės atsakomybės bei kolektyvinės sutarties pavyzdžiai, taip pat civilinių bylų, susijusių su darbo sutarčių pažeidimu, pavyzdžiai.
Darbo sutartis yra darbuotojo ir darbdavio susitarimas, kuriuo darbuotojas įsipareigoja dirbti tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras pareigas paklusdamas darbovietėje nustatytai darbo tvarkai, o darbdavys įsipareigoja suteikti darbuotojui sutartyje nustatytą darbą, mokėti darbuotojui sulygtą darbo užmokestį ir užtikrinti darbo sąlygas, nustatytas darbo įstatymuose, kituose norminiuose teisės aktuose, kolektyvinėje sutartyje ir šalių susitarimu ( DK 93 straipsnis).
Darbo sutartis turi būti sudaroma raštu pagal pavyzdinę formą. Rašytinė darbo sutartis sudaroma dviem egzemplioriais. Darbo sutartį pasirašo darbdavys arba jo įgaliotas asmuo ir darbuotojas. Vienas pasirašytas darbo sutarties egzempliorius įteikiamas darbuotojui, kitas lieka darbdaviui (DK 99 straipsnis 2 skirsnis).
Darbdavys privalo pareikalauti, kad priimamasis dirbti pateiktų asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą ir valstybinio socialinio draudimo pažymėjimą. (DK 104 straipsnis 1 skirsnis). DK numatyta, jog darbo sutartis gali būti terminuota tada, kai darbas yra nenuolatinio pobūdžio, arba tada, kai į pareigas darbuotojai yra priimami konkurso būdu arba paskirti renkamųjų organų. Visais kitais atvejais, kai darbas yra nuolatinio pobūdžio, terminuotąją darbo sutartį galima sudaryti tik tada, kai tai numatyta kolektyvinėje sutartyje.
Kai įmonėje nėra kolektyvinės sutarties ir sudaroma terminuotoji sutartis, teismas darbuotojo prašymu gali šią sutartį pripažinti neterminuota, o atleistą darbuotoją grąžinti į darbą nuolatiniam darbui.Terminuota darbo sutartis gali būti sudaroma tam tikram laikui arba tam tikrų darbų atlikimo laikui, bet ne ilgiau kaip penkeriems metams.(DK 109 staipsnis 1 poskyris). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-09-19
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis19.83 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų14 darbų
Metai2006 m
Klasė/kursas5
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo sutartys (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 5 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą