Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo teisės subjektai (5)

Darbo teisės subjektai (5)

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Darbo teisės subjektai. Darbuotojas. Darbdavys. Profesinės sąjungos. Išvados.

Ištrauka

Nuo seniausių laikų žinoma, kad nė viena žmonių visuomenė negali normaliai gyvuoti ir vystytis, jei nepaisomos joje galiojančios elgesio (bendrabūvio) normos ir taisyklės. Šiais laikais kiekvienas žmogus gyvena valstybės forma organizuotoje ir iš esmės teisės normų reguliuojamoje visuomenėje. Kiekvienoje valstybėje veikia joje priimti įstatymai, kiti teisės aktai, reguliuojantys įvairius žmonių tarpusavio santykius. Kad valstybėje vyrautų tvarka ir drausmė, jos piliečiai turi žinoti bent svarbiausias joje galiojančias bendravimo taisykles ir elgtis taip, kaip to reikalauja jos įstatymai (teisės normos).
Viena tokia teisės šakų yra - darbo teisė.
Darbo teisė - tai teisės šaka, kurios normos reguliuoja visuomeninius santykius, darbo procese susidarančius tarp darbuotojų ir darbdavių, taip pat glaudžiai su šiais santykiais susijusius darbdavių bei jų organizacijų, darbuotojų kolektyvo (ar jų atstovų) ir valstybės institucijų santykius dėl darbuotojų darbo, socialinių bei ekonominių sąlygų nustatymo, santykius dėl drausminės ir materialinės atsakomybės, dėl iškylančių darbo ginčų, santykius, susijusius su saugos darbe ir darbo įstatymų laikymosi priežiūra bei kontrolė, įdarbinimo, profesinio rengimo ir kitus santykius.
Darbas yra viena svarbiausių ekonominių ir socialinių garantijų. Kiekvienos šiuolaikinės valstybės tikslas darbo teisės šakoje - nustatyti ir efektyviai taikyti tokias teisės normas, kurios užtikrintų darbuotojų saugumą, teisę į poilsį, laisvalaikį, ir atostogas, teisingą apmokėjimą, socialinę apsaugą nedarbo atveju; suteiktų lygias galimybes darbui gauti, nepriklausomai nuo rasės, lyties, socialinės padėties, seksualinės orientacijos, ar kitų individualių, su darbo rezultatais nesusijusių savybių; griežtai apibrėžtų darbuotojo ir darbdavio pareigas bei teises; užkirstų kelia nelegaliam ir priverčiamajam darbui.
Darbo teisės subjektai – tai jos reguliuojamų visuomeninių santykių dalyviai, šių santykių šalys, turinčios teisės ir pareigas ir įstatymų numatytą atsakomybę už darbinių pareigų pažeidimą.
Darbo teisės subjektai darbo santykiuose vaidina nevienodą vaidmenį. Svarbiausi darbo teisės subjektai yra darbo santykio šalys – darbuotojas ir darbdavys. Jie dalyvauja ne tik darbo santykiuose, bet ir daugelyje kitų darbo teisės santykių. Prie centrinių darbo teisės subjektų reikia priskirti ir profesines sąjungas, kurios vis plačiau atstovauja darbuotojams tiek tiesiogiai, tiek ir netiesiogiai sueidamos į santykius su valstybės įstaigomis, darbdavių organizacijomis. Darbo teisės subjektu tradiciškai laikomas ir darbo kolektyvas, nors jo vaidmuo Lietuvos Respublikos įstatymuose gana ribotos. (Darbo teisės kodeksas). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-10-23
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis13.14 KB
Autoriuslina
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaJonavos r. Gaižiūnų pradinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo teises subjektai (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Jonavos r. Gaižiūnų pradinė mokykla / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą