Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo laiko sąvoka, struktūra, trukmė

Darbo laiko sąvoka, struktūra, trukmė

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Darbo laiko sąvoka ir struktūra. Darbo laiko trukmė. Sutrumpintas darbo laikas. Ne visas darbo laikas. Viršvalandinis darbas. Darbas naktį. Budėjimas. Išvados.

Ištrauka

Kaip žinoma, žmogaus veikla, jo darbo panaudojimo sfera labai įvairus. Darbas pagal darbo sutarti, kūrybinė veikla ir verslininkystė, namu ruoša, vaikų priežiūrą ir darbas sodybiniame sklype labai įvairus ir skiriasi vienas nuo kito. Bet visi paminėti ir nepaminėti darbo rūšis turi viena bendra bruožą – darbo laiką. Žinoma, kad teisės aktai negali ir ne privalo reguliuoti visa tą laiką, kuri žmogus skiria darbui. Būna atvejai, kai žmogus pats sprendžia kiek ir kada jam dirbti, ir kiek laiko skirti poilsiui. Ir, aišku, beprasmiška nustatinėti darbo laiką pavyzdžiui dailininkui, muzikantui arba rašytojui. Tokiu būdu, darbo laiko teisinis apribojimas yra reikalingas, bet ten kur yra darbo santykiai ir ten kur darbas vyksta pagal darbo sutarti. Tai yra naudinga ir darbdaviui , nes įpareigoja darbuotoja vykdyti pavestas funkcijas ir būti darbe, ir darbuotojui, kuris turi turėti poilsio laiką, pakankama kad galėtu atstatyti jėgas.
Darbo laikas – tai laikas, kurį darbuotojas privalo dirbti jam pavestą darbą ir kiti jam prilyginti laikotarpiai. Matuojamas darbo laikas taip pat kaip ir paprastas laikas : valandomis, dienomis, savaitėmis, mėnesiais, metais.
Į darbo laiką įskaitoma ne tik darbo funkcijų vykdymo trukmė, bet ir kiti laikotarpiai, pagal įstatymą prilyginami darbo laikui: tai tarnybinės komandiruotės ir tarnybinės kelionės; laikas, reikalingas darbo vietai, darbo įrankiams, saugos priemonėms paruošti ir sutvarkyti; pertraukos darbe, pagal norminius teisės aktus įskaitomos į darbo laiką; privalomų medicininių apžiūrų laikas; stažuotė, kvalifikacijos kėlimas; prastovos laikas; nušalinimo nuo darbo laikas, jeigu nušalintas darbuotojas privalo laikytis nustatytos darbovietėje tvarkos.
Į darbo laiką neįskaitoma pertrauka pailsėti ir pavalgyti, kasdieninis (tarp pamainų), kassavaitinis poilsis, šventės, atostogos; nedarbingumo laikas; pravaikšta; neatvykimas į darbą administracijos leidimu; valstybinių, visuomeninių ar piliečio pareigų atlikimas, karinė tarnyba arba mokomosios karinės pratybos.
Darbo stažas skaičiuojamas visą laiką, kol yra darbo santykiai, o socialinio draudimo stažas – kol mokamos socialinio draudimo įmokos. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-17
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis5 puslapiai 
Literatūros šaltiniai2
Dydis18.73 KB
AutoriusMarina
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2003 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaAleksandro Stulginskio universitetas
FakultetasEkonomikos ir vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word 2007 Darbo laiko savoka struktura trukme [speros.lt].docx
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 5 puslapiai 
  • Aleksandro Stulginskio universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2003 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą