Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Materialinė atsakomybė (6)

Materialinė atsakomybė (6)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Dėstomoji dalis. Materialinė atsakomybė. Darbdavio materialinė atsakomybė. Darbdavio materialinė atsakomybė, kai darbuotojas sužalojamas ar miršta arba suserga profesine liga. Darbdavio materialinė atsakomybė, kai žala padaroma sugadinant, sunaikinant arba prarandant darbuotojo turtą. Darbdavio materialinė atsakomybė, kai kitokiu būdu pažeidžiami darbuotojo ar kitų asmenų turtiniai interesai. Darbuotojo materialinė atsakomybė. Išvados.

Ištrauka

Nuosavybė pagal Lietuvos Konstitucijos 23 straipsnį – neliečiama; nuosavybės teises saugo įstatymai. Vienas iš svarbiausių šios apsaugos būdų yra darbo sutarties šalių materialinė atsakomybė. Apie ją šiame darbe ir bus rašoma.
Veiksmai, dėl kurių atsiranda žala, gali sukelti ir kitokią atsakomybę: baudžiamąją, administracinę, drausminę. Net ir pritaikius kitas atsakomybės rūšis, kaltas asmuo neatleidžiamas nuo materialinės atsakomybės.
Kad būtų geriau suprasta ši sąvoka ir kad žmonės suprastų, kokios yra jų teisės darbe, kada ir kaip jie turi atsakyti už savo veiksmus, nusprendžiau pasirinkti šią temą ir ją išanalizuoti.
Ne kartą esame girdėję, kad darbdavys nenori mokėti vieno ar kito atlygio už mums padarytą žalą. Ir mes tylime. Tylime, nes nežinome kaip pakovoti. Nežinome, nes nė karto nesigilinome į įstatymus, kurie mums, kaip darbuotojams, suteikia teises išsireikalauti vienokio ar kitokio atlygio. Jei ir būtumėme darbdaviais, įstatymai gina ir jų teises.
Tačiau kai kurie ir paskaitę įstatymus, nesupranta kuris straipsnis tinka jam, kuriuo galima pasinaudoti šioje situacijoje, kuriuo kitoje.
Šis darbas ir bus paaiškinamojo pobūdžio, kurį darant ir man paaiškėjo daug įvairių niuansų, kaip ir kada reikia elgtis ir už ką atsakyti.
Pažymėtina, kad kai kalbama apie materialinę atsakomybę darbo teisėje, dažniausiai pabrėžiama ir analizuojama darbuotojų materialinė atsakomybė, tuo tarpu darbdavių materialinei atsakomybei, kylančiai iš darbo teisinių santykių, skiriamas mažesnis dėmesys. Šią aplinkybę tikriausiai lemia tai, kad Lietuvos įstatymuose darbdavių materialinės atsakomybės klausimas, skirtingai nei darbuotojų materialinė atsakomybė, nebuvo sistemiškai reglamentuotas. Šiame straipsnyje siekiama detaliau aptarti įstatymuose nustatytus darbdavio materialinės atsakomybės atvejus.
Su materialine atsakomybe, kylančia iš darbo teisinių santykių, praktiškai susiduriama dažnai. Darbo teisėje skiriama dviejų rūšių materialinė atsakomybė:
a) darbuotojo darbdaviui ir b) darbdavio darbuotojui.
Pirmiausia reikėtų aptarti sąvokas, t. y. išsiaiškinti, kas yra darbdavys ir kaip darbo teisėje suprantama materialinė atsakomybė. Plačiąja prasme darbdaviu reikėtų laikyti kiekvieną asmenį (tiek fizinį, tiek juridinį), pagal darbo sutartį įdarbinusį bent vieną darbuotoją. Pagal Lietuvos Respublikos darbo kodekso (toliau – DK) 16 straipsnį darbdavys gali būti įmonė, įstaiga, organizacija ar kita organizacinė struktūra, nepaisant nuosavybės formos, teisinės formos, rūšies ir veiklos pobūdžio, pagal DK turinčios darbinį teisnumą ir veiksnumą. Darbdavys gali būti ir fizinis asmuo. Pažymėtina, kad darbdaviui, kaip juridiniam asmeniui, atstovauja įmonės vadovas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-11-28
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis21.99 KB
AutoriusRasa
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasD. Bukantaitė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Materialine atsakomybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • D. Bukantaitė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą