Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų darbinis teisinis reguliavimas

Nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų darbinis teisinis reguliavimas

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Nelaimingi atsitikimai darbe. Draudiminiai įvykiai. Nedraudiminiai įvykiai. Nelaimingų atsitikimų darbe nustatymas. Darbdavio materialinė atsakomybė, kai darbuotojas sužalojamas ar miršta arba suserga profesine liga. Garantijos sergantiems ir sužalotiems darbe darbuotojams. Globalus požiūris į darbo gerovę. Prevencinės kultūros stiprinimas. Profesinių pakenkimų prevencijos priemonės Lietuvoje. Profesinių pakenkimų prevencijos priemonių 2005-2005 planas. Forumas "Vieninga Europa – bendrieji saugos ir sveikatos darbe prevencijos principai statybų objektuose". Išvados.

Ištrauka

Dažniausiai manome, kad darbe nieko bloga nutikti negali. Jaučiamės saugiai ir užtikrintai. Deja, net šiuolaikiškiausiai įrengtuose biuruose pasitaiko įvairių nelaimingų atsitikimų.
Laisvos rinkos sąlygomis pagrindinis beveik visų įmonių tikslas - gauti kuo daugiau pelno. Ypatingai pelno vaikymasis sustiprėja tose ūkio šakose, kur tarp įmonių vyksta įnirtinga konkurencinė kova. Konkuruodamos įmonės siekia kuo pigiau gaminti produkciją ir atlikti kitokius darbus, todėl dažnai neskiria pakankamai lėšų ir dėmesio darbuotojų saugai. Iš kitos pusės žmonės dažnai džiaugiasi susiradę bet kokį darbelį ir nelabai žiūri, ar jiems tame darbe bus sudarytos saugios ir sveikos darbo sąlygos, ar ne.
Deja, tokio neatsakingo požiūrio į saugą darbe pasekmės dažnai būna pražūtingos abiem darbo santykių šalims: darbdaviai susižalojus arba žuvus darbuotojui privalo mokėti nemažas kompensacijas ir tokiu būdu turi papildomų išlaidų, o darbuotojai praranda savo brangiausią turtą - sveikatą ar net gyvybę.
Žmogaus sveikatos ir gyvybės sąskaita siekti pelno – nepateisinama. Kad ir kokia būtų ekonominės veiklos sritis, svarbiausia vertybė turi būti ten dirbantis žmogus – jo sveikatos ir gyvybės išsaugojimas. O Lietuvoje ši problema ypač aktuali.
Mirtini nelaimingi atsitikimai darbe... Kaip Olimpinėse žaidynėse, kur šalys rikiuojamos pirmiausia pagal laimėtų aukso medalių skaičių, taip Europos sąjungos ataskaitose šalys rikiuojamos pagal mirtinų nelaimingų atsitikimų skaičių, tenkantį 100 000 darbuotojų – tik šio sąrašo pradžia nėra garbinga. Žemiau lentelėse pateikta statistika akivaizdžiai parodo nepakankamą dėmesį darbų saugai mūsų įmonėse ir tai, kad nebranginama darbuotojų gyvybė.
Lietuvoje pusė mirtinų nelaimingų atsitikimų darbe įvyksta statybų ir transporto srityse. Tarp pavojingiausių veiklos sektorių – medienos apdorojimas, chemijos pramonė, žemės ūkis, miškininkystė, elektros, dujų ir vandens tiekimas.
Trečdalis žuvusiųjų dirbo statybose – jose Lietuvoje darbuotojai žūsta tris kartus dažniau nei vidutiniškai Europos Sąjungos šalyse.
Lietuvoje kone pusė darbuotojų žūsta tik dėl to, kad darbas buvo netinkamai organizuotas.
Kas trečias žuvęs darbe buvo neblaivus, statybose - net kas antras.
Kone kas antras mirtinas nelaimingas atsitikimas – galvos traumos padarinys.
Pirmus metus dirbantieji sužalojami penkis kartus dažniau. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-04
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis38.09 KB
AutoriusErika
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nelaimingu atsitikimu ir profesiniu ligu darbinis teisinis reguliavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą