Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų darbinis teisinis reguliavimas (2)

Nelaimingų atsitikimų ir profesinių ligų darbinis teisinis reguliavimas (2)

  
 
 
1234567891011121314151617
Aprašymas

Įvadas. Bendrieji nuostatai. Asmens darbingumo netekimas. Atsakomybė už žalą dėl gyvybės atėmimo. Žalos, padarytos sveikatos sužalojimu ar gyvybės atėmimu, atlyginimo asmeniui, apdraustam nuo nelaimingų atsitikimų darbe socialiniu draudimu ypatybės. Išvados.

Ištrauka

Sveikata ir gyvybė kaip civilinių teisinių santykių objektas. Asmens darbingumo netekimas kaip žala. Jo nustatymo tvarka. Žala dėl asmens gyvybės atėmimo. Asmenys, turintys teisę reikalauti žalos atlyginimo.
Nuostolių rūšys, jų nustatymo kriterijai. Nuostolių dėl darbingumo netekimo ar sumažėjimo nustatymas. Gydymo išlaidos, kitos su sveikatos sužalojimu susijusios išlaidos. Išlaikymo netekimas kaip nuostoliai. Laidojimo išlaidos.
Žalos atlyginimo dydžio keitimas. Žalos atlyginimo mokėjimas.
Atsakomybė už asmens, neapdrausto nuo nelaimingų atsitikimų darbe socialiniu draudimu, sveikatos sužalojimą ir gyvybės atėmimą.
Žalos atlyginimo asmeniui, apdraustam nuo nelaimingų atsitikimų darbe, pagrindai. Specialiosios civilinės atsakomybės sąlygos. Laidojimo pašalpos nustatymo ir mokėjimo ypatumai.
Atsakomybės už nepilnamečio asmens sveikatos sužalojimą ypatumai.
Žmogaus gyvybė ir sveikata yra absoliučios vertybės, todėl bet koks jų pažeidimas yra neteisėtas. Žmogaus gyvybė ir sveikata yra prigimtinės teisės. Tik išimtiniais atvejais, kai žalos padarymą pateisina įstatymas ar nustato tokios žalos padarymo būdą ir tvarką, ir jos buvo laikytasi, neatsiranda prievolė atlyginti žalą. Pavyzdžiui, nelaikomi neteisėtu asmens sužalojimas ar gyvybės jam atėmimas atremiant neteisėtą kėsinimąsi (būtinoji gintis, CK 6.269 straipsnis 1 dalis), neatsiranda prievolė atlyginti žalą įstatymo nustatyta tvarka atlikus intervenciją į žmogaus kūną, pašalinus jo kūno dalis ar organus (teisė į kūno neliečiamumą ir vientisumą pagal CK 2.25 straipsnį). Kitais atvejais atsiranda prievolė atlyginti žalą. Ji atsiranda bendraisiais pagrindais, t.y. esant
1) žalai (nuostoliams ir negautoms pajamoms);
2) kaltei;
3) neteisėtai veikai;
4) priežastiniam ryšiui tarp neteisėtos veikos ir žalos.
Veikos neteisėtumas kaip bendrosios žalos atlyginimo prievolės sąlyga pirmiausia suprantama vien tik kaip žalos padarymas. Pats žalos padarymo faktas yra neteisėtas veiksmas. Atsakovas turi įrodyti, kad įstatymas leido padaryti žalą tam tikromis sąlygomis ir jų buvo laikytasi. Tada būtų paneigtas veikos neteisėtumas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-07
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis21.64 KB
Autoriusvldas
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas10
Mokytojas/DėstytojasJ. Šapalienė
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
FakultetasSocialinių mokslų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nelaimingu atsitikimu ir profesiniu ligu darbinis teisinis reguliavimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 10 Klasė/kursas
  • J. Šapalienė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą