Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės

Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės. Svarbios priežastys, susijusios su darbuotojo kvalifikacija, profesiniais sugebėjimais, jo elgesiu darbe. Ekonominės, technologinės priežastys ar darbovietės struktūriniai pertvarkymai ir panašios svarbios priežastys kaip darbo sutarties nutraukimo pagrindas. Ekonominės priežastys. Technologinės priežastys. Kitos panašios priežastys. Gamybinės priežastys. Įstatymo numatytos bendrosios garantijos darbuotojams, atleidžiamiems darbdavio, kai nėra darbuotojų kaltės. Įspėjimas apie darbo sutarties nutraukimą (DK 130 str.). Kito darbo siūlymas.

Ištrauka

Darbo teisės normos reguliuoja visuomeninius santykius, susiklostančius darbo proceso metu. Šios teisės šakos objektas – visuomeniniai darbo santykiai, kurie bendriausiu požiūriu yra įvairūs santykiai,atsirandantys darbo procese, ir su jais susiję santykiai (santykiai, atsirandantys įdarbinant, apsauginiai teisiniai santykiai ir t.t.).
Darbo sutartis – tai darbuotojo ir darbdavio susitarimas, kuriuo darbuotojas įsipareigoja dirbti tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras pareigas paklusdamas darbovietėje nustatytai darbo tvarkai, o darbdavys įsipareigoja suteikti darbuotojui sutartyje nustatytą darbą, mokėti jam sulygtą darbo užmokestį ir užtikrinti darbo sąlygas, nustatytas darbo įstatymuose bei kituose norminiuose teisės aktuose.
Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva, kitaip nei darbuotojo iniciatyva, nėra pakankamas pagrindas nutraukti darbo sutartį ir ji yra reglamentuojama daug detaliau ir griežčiau.
Darbo sutarties nutraukimą darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės, reglamentuoja Lietuvos Respublikos darbo kodekso (toliau DK) 129 straipsnis, kuriame įtvirtinta nuostata, jog darbdavys savo iniciatyva gali nutraukti neterminuotą darbo sutartį su darbuotoju dėl svarbių priežasčių.
Pagal DK 129 straipsnį svarbiomis gali būti pripažįstamos tik tos aplinkybės, kurios yra susijusios su darbuotojo kvalifikacija, profesiniais sugebėjimais, jo elgesiu darbe. Darbo sutartis taip pat gali būti nutraukta dėl ekonominių, technologinių priežasčių ar darbovietės struktūrinių pertvarkymų ar dėl kitų panašių priežasčių. Taigi pagal DK 129 straipsnį svarbiomis priežastimis atleisti darbuotoją, nesant jo kaltės, laikytinos šios priežastys:
1. priežastys, susijusios su darbuotojo kvalifikacija, profesiniais sugebėjimais, jo elgesiu darbe;
2. priežastys, susijusios su darbdaviu (ekonominė padėtis, technologinės priežastys ir kt priežastys).
Ši priežasčių grupė nereiškia darbo sutarties pasibaigimo dėl darbuotojo kaltės. Manytina, jog kalbama apie tokius atvejus, kai darbuotojas yra aiškiai netinkamas atlikti tokį darbą, tačiau nėra darbuotojo kaltės (pvz. darbuotojo profesiniai sugebėjimai neatitinka įmonės poreikių, jis praranda kvalifikaciją, darbuotojas dėl savo asmeninių savybių neįstengia perprasti naujų gamybos procesų ir dėl šios priežasties negali tinkamai atlikti pavesto darbo). Netinkamu toliau eiti pareigas ar dirbti darbą gali būti pripažintas darbuotojas, kuris normaliomis sąlygomis nuolat neįvykdo darbo normų ar netinkamai atlieka kitas darbo pareigas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-14
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai0
Dydis13.71 KB
AutoriusBijok
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva kai nera darbuotojo kaltes [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą