Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo sutarties nutraukimas (5)

Darbo sutarties nutraukimas (5)

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Darbo sutarties nutraukimas išbandymo laikotarpiu. Terminuotos darbo sutarties nutraukimas. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės. Darbo sutarties nutraukimas be įspėjimo. Darbo sutarties nutraukimo apribojimai. Atsiskaitymas su atleidžiamu iš darbo darbuotoju. Darbo sutarties nutraukimas darbuotojo prašymu. Ar darbdavys privalo patenkinti darbuotojo prašymą. Įspėjimo terminas ir jo skaičiavimas. Darbuotojo teisė atšaukti prašymą. Atsiskaitymas su atleidžiamu darbuotoju. Išvados.

Ištrauka

Darbo sutartis yra darbuotojo ir darbdavio susitarimas, kuriuo darbuotojas įsipareigoja dirbti tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras pareigas paklusdamas darbovietėje nustatytai darbo tvarkai, o darbdavys įsipareigoja suteikti darbuotojui sutartyje nustatytą darbą, mokėti darbuotojui sulygtą darbo užmokestį ir užtikrinti darbo sąlygas, nustatytas darbo įstatymuose, kituose norminiuose teisės aktuose, kolektyvinėje sutartyje ir šalių susitarimu.
Kalbant apie darbo santykių pabaigą, reikėtų aptarti tris pagrindines sąvokas: darbo sutarties pasibaigimas, darbo sutarties nutraukimas ir atleidimas iš darbo.
Darbo sutarties pasibaigimas yra plačiausia sąvoka, kai darbo santykiai tarp darbdavio ir darbuotojo pasibaigia bet kokiu pagrindu. Darbo sutarties nutraukimas – vienas iš darbo sutarties pasibaigimo pagrindų, įvykstantis dėl vienos ar abiejų sutarties šalių sąmoningų veiksmų. Sąvoka "atleidimas iš darbo" yra suprantama kaip darbo sutarties nutraukimo pasekmė, vartojama šios sutarties nutraukimo padariniams apibūdinti. Šiame referate aptarsime LR darbo kodekse (DK) įtvirtintus ir praktikoje dažniausiai taikomus darbo sutarties nutraukimo pagrindus.
Išbandymo laikotarpiu taikoma supaprastinta darbo sutarties nutraukimo tvarka. Jei išbandymas yra nustatytas norint patikrinti, ar darbuotojas tinka sulygtam darbui, ir darbdavys pripažįsta, kad išbandymo rezultatai yra nepatenkinami, jis iki išbandymo termino pabaigos gali atleisti darbuotoj iš darbo apie tai įspėjęs jį prieš 3 dienas. Jeigu išbandymo tikslas darbo sutartyje nenurodytas, tokią sutartį išbandymo termino metu supaprastinta tvarka gali nutraukti abi šalys. Nutraukus darbo sutartį išbandymo laikotarpiu darbdavys neprivalo mokėti darbuotojui išeitinės išmokos, darbuotojui netaikomos kitokios garantijos ar lengvatos.
Suėjus terminuotos darbo sutarties terminui, tokia sutartis pati savaime nepasibaigia; šiuo atveju tiek darbdavys, tiek darbuotojas įgyja teisę ją nutraukti atitinkamai išreiškiant savo valią. Todėl darbdaviams, nutraukiantiems sutartis suėjus terminui, būtina įforminti darbuotojo atleidimą (įsakymu ar kita įmonėj įprasta forma) ir informuoti apie tai darbuotoją. Nutraukus tokią sutartį suėjus jos terminui, darbdavys neprivalo mokėti darbuotojui išeitinės išmokos. Nė vienai iš šalių terminuotos darbo sutarties nenutraukus, ji tampa neterminuota. Atkreiptinas dėmesys į terminuotos darbo sutarties nutraukimo procedūrą iki jos termino pabaigos. Darbuotojui įstatymai suteikia tokias pačias teises nutraukti tiek neterminuotą, tiek terminuotą darbo sutartį iki jos termino suėjimo; abiem atvejais jis gali padaryti įspėjęs darbdavį prieš 14 dienų. O darbdavys turi teisę nutraukti terminuotą darbo sutartį iki jos termino pabaigos (savo iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės) tik ypatingais atvejais, jei negalima darbuotojo perkelti jo sutikimu į kitą darbą arba sumokėjęs jam už likusį terminuotos darbo sutarties galiojimo laiką vidutinį darbo užmokestį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-20
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis19.58 KB
Autoriusvitalijus
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/Dėstytojaslektorius E. Marcinkevičius
Švietimo institucijaŽemaitijos kolegija
FakultetasRietavo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo sutarties nutraukimas (5) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Žemaitijos kolegija / 1 Klasė/kursas
  • lektorius E. Marcinkevičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą