Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Reikalavimai geležinkelio transporto darbuotojams

Reikalavimai geležinkelio transporto darbuotojams

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Geležinkelių transporto darbuotojų darbą reglamentuojantys teisiniai dokumentai. Geležinkelių transporto kodeksas. Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymas. Geležinkelių transporto darbuotojų žinių tikrinimo tvarka. Darbuotojų drausmės statutas. Išvados.

Ištrauka

Geležinkelių transportas – viena iš svarbiausiųjų Lietuvos Respublikos transporto sistemos dalių. Kad geležinkelių transportas dirbtų darniai, kad keleiviai bei kroviniai laiku būtų pristatomi į paskirties vietą ir užtikrinamas eismo saugumas, geležinkelių transporto darbuotojai privalo dirbti dorai ir sąžiningai, laikytis darbo drausmės, laiku ir tiksliai atlikti vadovų pavedimus, laikytis technologinės ir gamybinės drausmės, saugos darbe reikalavimų, o tiksliau ir svarbiausia užtikrinti numatytų pareigų įvykdymą, kurį nustato tam tikri norminiai teisės aktai.
Kaip ir kiekviename darbe, kad ir koks jis be būtų, taip ir geležinkelyje yra tam tikri darbo, specialių profesijų ir pareigybių kvalifikaciniai reikalavimai, kurie yra reglamentuojami tam tikrais norminiais teisės aktais. Lietuvos Respublikos geležinkelių transporto kodeksas geležinkelių transporto darbuotojams numato tokius pagrindinius norminius teisės aktus, kurie reglamentuoja jų darbo drausmę, kaip :
1. Lietuvos Respublikos geležinkelių transporto kodeksas
2. Lietuvos Respublikos darbo kodeksas
3. Geležinkelių transporto darbuotojų drausmės statutas
4. Geležinkelių transporto eismo saugos įstatymas
5. Techniniai geležinkelių naudojimo nuostatai
6. Geležinkelių eismo taisykles
7. Geležinkelių signalizacijos taisykles
P.S. visi klausimai kylantys iš kolektyvinių darbo santykių, darbo sutarties jos vykdymo ir pasibaigimo, taip pat darbo ir poilsio laiko, darbo užmokesčio ir kitų klausimų susijusių su darbu nagrinėjami Lietuvos Respublikos darbo kodekso nustatyta tvarka.
1 straipsnis. Kodekso paskirtis
1.Lietuvos Respublikos geležinkelių transporto kodeksas nustato geležinkelių transporto veiklos sąlygas, reikalavimus geležinkelių transporto darbuotojams ir reglamentuoja santykius, atsirandančius iš keleivių, bagažo ir (ar) krovinių vežimo Lietuvos Respublikos geležinkelių transportų.
2 straipsnis. Geležinkelių transporto veiklą reglamentuojantys teisės aktai`
1. Geležinkelių transporto veiklą reglamentuoja šis Kodeksas, Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys, Lietuvos Respublikos įstatymai, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimai ir kiti teisės aktai
31 straipsnis. Reikalavimai geležinkelių transporto darbuotojams
1.Specialus profesijų ir pareigybių kvalifikacinius reikalavimus geležinkelių transporto darbuotojams, suderinę su Valstybine geležinkelių inspekcija prie Susisiekimo ministerijos, nustato atitinkamai viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojas ir geležinkelio įmonė (vežėjas).
2.Reikalavimus darbuotojams, kurių darbas susijęs su traukinių eismu, nustato geležinkelių transporto eismo saugos įstatymas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2006-12-22
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis7 puslapiai 
Literatūros šaltiniai5
Dydis14.68 KB
AutoriusMindaugas
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Mokytojas/DėstytojasD. Krugelytė
Švietimo institucijaVilniaus technologijų ir dizaino kolegija
FakultetasP. Vileišio geležinkelio transporto fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Reikalavimai gelezinkelio transporto darbuotojams [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 7 puslapiai 
  • Vilniaus technologijų ir dizaino kolegija / 3 Klasė/kursas
  • D. Krugelytė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+2
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą