Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo užmokesčio teisinis reguliavimas

Darbo užmokesčio teisinis reguliavimas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Darbo apmokėjimo sąvoka ir struktūra. Darbo apmokėjimo funkcijos ir sistemos. Teisingas darbo apmokėjimo nustatymas. Minimalus darbo užmokestis. Darbuotojo teisė į lygų apmokėjimą už vienodos vertės darbą ir apsaugą nuo diskriminacijos. Teisė laiku gauti (išmokėti) darbo užmokestį. Teisė į išskaitų iš darbo pajamų ribojimą. Apmokėjimas už ne visą ir sutrumpintą darbo laiką. Apmokėjimas už viršvalandinį ir naktinį darbą. Apmokėjimas už darbą poilsio ir švenčių dienomis. Apmokėjimas esant nukrypimų nuo normalių darbo sąlygų. Darbo apmokėjimas nušalinus nuo darbo. Skatinimas ir nuobaudos. Apmokėjimas už atostogas. Vidutinis darbo užmokestis. Apmokėjimas už prastovos laiką. Darbo apmokėjimas įmonės nemokumo ir bankroto atvejais. Atlyginimo išieškojimas neteisėto atleidimo iš darbo atvejais. Išieškojimas įmonės bankroto atveju. Išvados.

Ištrauka

Darbo užmokesčio teisinis reguliavimas- svarbus dalykas kiekvienam dirbančiam žmogui. Juk, kiekvienas iš mūsų norime būti tikras dėl teisingo ir laiku mums sumokėto darbo užmokesčio.
Šiame referate aptarsiu kas tai yra teisinis darbo užmokesčio reguliavimas. Nagrinėsiu koks turi būti teisingas darbo užmokestis ir kaip jis turi būti reguliuojamas, kokį minimalų ir vidutinį darbo užmokesčius turėtume gauti. Kokias teises ir pareigas turi darbuotojas, taip pat ir darbdavys.
Mano referato tikslas- išnagrinėti darbo apmokėjimo teisines garantijas ir įsipareigojimus. Tikiuosi, kad naujas žinias, kurias pateiksiu referate, galėsiu pritaikyti ateityje, dirbama savo srityje.
Apmokėjimas už darbą visada buvo aktuali ekonominė ir teisinė problema. Darbas buvo laikomas asmens ne namuose atliekama veikla mainais už darbo užmokestį. Darbuotojui darbo užmokestis- pagrindinis pragyvenimo šaltinis, pagrindinė jo pajamų dalis, išlikimo ir savo bei jo šeimos materialinės gerovės užtikrinimo priemonė. Taip pat darbo užmokestis dažniausiai lemia žmogaus darbo vietos pasirinkimą ir patrauklumą. Jis dirbančiajam svarbus, nes motyvuoja tam tikrus tikslus, skatina žmogų pasirinkti įmonę ar organizaciją, dirbti darbą. Darbo užmokestis kaip ekonominė kategorija kartais traktuojama labai plačiai ir apima ne tik asmenų, dirbančių pagal darbo sutartis, bet ir laisvų profesijų atstovų, individualių įmonininkų, dirbančių pagal civilinės teisės sutartis, apmokėjimą už jų darbą ar atliktas paslaugas.
Tarptautinės darbo organizacijos konvencijos Nr. 95 ,,Dėl darbo užmokesčio apsaugos" 1 straipsnis išskiria pagrindinius darbo užmokesčio požymius: 1) tai atlygis už darbą; 2) dydis ir atlygio išmokėjimo sąlygos, nustatomos susitarimu arba įstatymais; 3) darbo užmokesčio išmokėjimo teisės ir pareigos kyla sudarius darbo sutartį. Lietuvos Respublikos darbo kodekso 186 straipsnio 3 dalis nustato, kad darbo užmokestis priklauso nuo darbo kiekio ir kokybės, įmonės veiklos rezultatų bei darbo paklausos ir pasiūlos darbo rinkoje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-23
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai0
Dydis19.19 KB
AutoriusRamintozas
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaPanevėžio kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo uzmokescio teisinis reguliavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Panevėžio kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą