Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Kolektyvinė sutartis

Kolektyvinė sutartis

  
 
 
123456789101112
Aprašymas

Įvadas. Kolektyvinės darbo sutarties analizė. Kolektyviniai santykiai. Kolektyvinių sutarčių šalys. Kolektyvinės sutarties sudarymas ir vykdymas. Kolektyvinės sutarties turinys. Kolektyviniai darbo ginčai.

Ištrauka

Veikla – tai aktyvus žmogaus santykiavimas su tikrove, jo ryšio su aplinkiniu pasauliu realizavimas. Pagrindinė žmogaus veiklos rūšis yra darbas. Juo kuriamos materialinės ir dvasinės vertybės, jis yra svarbiausia žmogaus egzistavimo ir vystymosi sąlyga. Darbas – sudėtingas reiškinys, tai tokia veikla, per kurią įvairūs gamtos daiktai bei reiškiniai keičiami, pertvarkomi ir pritaikomi žmogaus poreikiams tenkini. Darbas pirmiausia yra procesas, vykstąs tarp žmogaus ir gamtos, kuriame žmogus savo paties veikla tarpininkauja medžiagų apykaitai, tarp savęs ir gamtos, ją reguliuoja ir kontroliuoja.
Darbo objektas. Darbo objektas – įmonės UAB"Nemuno baldų prekyba" kolektyvinė sutartis ir patalpų nuomos sutartis.
Darbo tikslas. Darbo tikslas – išanalizuoti pasirinktos įmonės du skirtingus įmonės sutarčių tipus, t.y. kolektyvinę sutartį ir nuomos sutartį.
Darbo uždaviniai. Darbo tikslui pasiekti keliami šie uždaviniai:
1. Išanalizuoti kolektyvinę sutartį (analizuojant aptarti, kas yra kolektyviniai santykiai, kolektyvinės sutarties šalys, kolektyvinės sutarties sudarymą ir vykdymą, kolektyvinės sutarties turinį, kolektyvinius darbo ginčus).
2. Pateikti išvadas.
Darbo kodekse didelis dėmesys skiriamas kolektyviniams darbo santykiams. Taip yra dėl to, kad darbo santykių dalyviai nėra lygiaverčiai ir darbuotojas, kad ir koks kvalifikuotas bei išsilavinęs būtų, visada yra silpnesnioji pusė, lyginant su darbdaviu.
Kolektyviniai darbo santykiai sudaro didelę ir pastaruoju metu vis daugiau reikšmės įgaunančią darbo teisės dalį. Kolektyvinė darbo teisė reglamentuoja tokius klausimus, kaip socialinė partnerystė. Socialinė partnerystė tai darbuotojų ir darbdavių atstovų bei jų organizacijų, o tam tikrais LR Darbo Kodekso bei kitų įstatymų nustatytais atvejais ir valstybės institucijų tarpusavio santykių sistema, kuria siekiama suderinti darbo santykių subjektų interesus.
Kolektyvinė sutartis perėjimo į rinkos ekonomiką sąlygomis tampa pagrindiniu teisės aktu, reguliuojančiu socialinių partnerių darbo santykius ir išreiškia darbo teisės subjektų ir juos atstovaujančių organų interesus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-01-30
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis15.99 KB
AutoriusDalia
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kolektyvine sutartis [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 3 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą