Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo užmokesčio teisinis reguliavimas (2)

Darbo užmokesčio teisinis reguliavimas (2)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Darbo užmokesčio samprata ir reglamentavimas. Minimalaus darbo užmokesčio nustatymas. Apmokėjimo sistemos. Mokėjimo tvarka. Išskaitų vykdymas. Garantijos ir kompensacijos. Teisinė atsakomybė. Darbo užmokesčio reglamentavimas anksčiau ir dabar. Išvados.

Ištrauka

Mūsų šalies Konstitucija įtvirtina dirbančių asmenų teisę gauti teisingą darbo užmokestį. Vadovaujantis šiuo principu, mūsų šalyje dėta daug pastangų sureguliuoti darbininkų ir tarnautojų darbo apmokėjimą, tačiau ne visi geri norai buvo įgyvendinti. Darbo užmokesčio nustatymo problemų iškyla ir šiomis dienomis, nors atrodo, kad viskas įteisinta įstatymuose, todėl turi būti aišku, tačiau taip nėra. Valstybė nenustato konkretaus mėnesinio, valandinio ar kitokio darbo užmokesčio dydžio, apmokėjimo sąlygų ar formų, nes tai priklauso individualiai nuo firmos, organizacijos, bendrovės – darbdavio.
Šiame darbe aptariami darbo užmokesčio reguliavimo teisiniai klausimai. Dėstomoji dalis išskirta į pagrindines šakas, kurios apibūdina darbo užmokesčio reglamentavimą. Aptariamos ne visos, tačiau esminės darbo apmokėjimo sritys.
Darbo teisė yra nemažiau aktuali nei konstitucinė ar civilinė, tačiau darbo įstatymai ir normos, ypatingai darbo apmokėjimo, yra labai svarbūs kiekvienam dirbančiajam ar darbdaviui, kad šių dviejų teisinių subjektų teisės, atsakomybė, pareigos būtų lygios. Tai aktualu žinoti, kad teisiniai darbo santykiai vyktų sklandžiai ir aiškiai tarp abiejų pusių, nebūtų pažeidžiamos teisės ir pagrindiniai Lietuvos Respublikos įstatymai.
Pagrindinis šio darbo šaltinis yra LR Darbo kodeksas. Visgi DK straipsnių nepakanka bent bandymui perprasti darbo apmokėjimo subtilybes. Naudojausi daygybe knygų, informacijos ieškojau internete (valstybinių institucijų svetainėse), straipsniuose, be abejo, norminėje literatūroje. Nors ne visa naudota literatūra yra naujausia, tačiau stengiausi įmanomais būdais tikrinti įstatyminius faktus, kad darbe nesuklysčiau ir nepaminėčiau jau nebegaliojančių normų ar dokumentų.
Darbo teisėje darbo užmokestis- tai piniginis atlygis už atliktą darbą, kuris numatomas darbo sutartyje. Tai darbo teisinio santykio išraiška, prievolė, atsirandanti iš darbo santykių. Darbo užmokestis apima pagrindinį darbo užmokestį ir visus papildomus uždarbius. Darbo užmokestis Lietuvoje yra reglamentuojamas Lietuvos Respublikos darbo kodekse (XV skyrius – "Darbo užmokestis. Garantijos ir kompensacijos"). ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-01
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai10 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis18.01 KB
Autoriusaiste
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2004 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDiana Bukantaitė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
FakultetasVerslo vadybos fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo uzmokescio teisinis reguliavimas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Diana Bukantaitė
  • 2004 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą