Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Kasmetinės atostogos

Kasmetinės atostogos

  
 
 
12345678
Aprašymas

Įvadas. Kasmetinių atostogų rūšys. Minimalios kasmetinės atostogos. Pailgintos kasmetinės atostogos. Papildomos kasmetinės atostogos. Kasmetinių atostogų suteikimo tvarka. Darbo stažas kasmetinėms atostogoms gauti. Kasmetinių atostogų apmokėjimas. Išvados.

Ištrauka

Lietuvos Respublikos Konstitucijoje 49 straipsnyje traktuojama, kad ,,kiekvienas dirbantis žmogus turi teisę turėti kasmetines atostogas"1. Daug ką apie kasmetines atostogas pasako jau vien jų sąvoka, kurią pateikia LR Darbo kodekso 165 straipsnis.
Kasmetinės atostogos - tai kalendorinėmis dienomis skaičiuojamas laikotarpis, suteikiamas darbuotojui pailsėti ir darbingumui susigrąžinti, paliekant darbo vietą (pareigas) ir mokant vidutinį darbo užmokestį.
Kasmetinės atostogos gali būti trijų rūšių: minimalios, pailgintos ir papildomos.
Vasara - atostogų metas, kada ypač aktualu susipažinti su atostogų teisinio reglamentavimo ypatumais. Kasmetinių atostogų suteikimo darbuotojams tvarką reglamentuoja Lietuvos Respublikos darbo kodeksas nuo 2003 m. sausio 1 dienos. Šiame kodekse yra aptariama pagrindiniai klausimai susiję su kasmetinių atostogų suteikimo tvarka, rūšys, laikotarpiai, už kuriuos suteikiamos kasmetinės atostogos, teisė pasirinkti kasmetinių atostogų laiką, atostogų skaidymas, perkėlimas, pratęsimas, atšaukimas iš atostogų, atostogų apmokėjimas ir kiti aktualūs klausimai.
Šiame savarankiškame darbe yra aptariamos pagrindinės kasmetinių atostogų rūšys, jų trukmė, apmokėjimas bei skyrimo tvarka.
Šis darbas gali būti aktualus didžiajai visuomenės daliai, taip pat studentams bei dirbantiems žmonėms, kurie nėra ar tik iš dalies yra susipažinę su teisiniais darbo santykiais t.y. su kasmetinių atostogų suteikimo tvarka.
Kiekvienas darbuotojas turi teisę į keturių savaičių mokamas kasmetines atostogas. Darbuotojo pageidavimu kasmetinės atostogos gali būti suteikiamos dalimis. Viena iš kasmetinių atostogų dalių negali būti trumpesnė kaip keturiolika kalendorinių dienų.
Į atostogų trukmę įskaitomos ir poilsio dienos, tačiau valstybinių švenčių dienos į atostogų trukmę neįskaitomos. Vadinasi, jei per atostogas pasitaiko valstybinė šventė, pavyzdžiui, liepos šeštoji, Valstybės (Mindaugo karūnavimo) diena, atostogos viena diena pailgėja. Dirbantiems ne visą darbo laiką (ne visą darbo dieną ar ne visą darbo savaitę) kasmetinės atostogos netrumpinamos.
Ilgesnės trukmės atostogos, negu nustato DK, gali būti nustatytos kolektyvinėje ar darbo sutartyje (išskyrus Lietuvos banką, įstaigas, išlaikomas iš valstybės, savivaldybių ir Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetų bei kitų.) ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-05
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai0 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis11.23 KB
AutoriusGiedre
Viso autoriaus darbų9 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kasmetines atostogos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą