Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo sutarties turinys ir jos sudarymas (2)

Darbo sutarties turinys ir jos sudarymas (2)

  
 
 
123456789
Aprašymas

Įvadas. Darbo sutarties sąvoka. Darbo sutarties turinys. Darbo sutarties sąlygos. Darbo sutarties sudarymo tvarka. Išvados.

Ištrauka

Darbo sutartis individualizuoja konkretaus darbuotojo darbo sąlygas, nustato jo teises bei pareigas. Svarbu, kad kiekvienos darbo sutarties turinys būtų aiškus, aptartos esminės sutarties sąlygos, taip pat yra labai svarbu, kad darbo sutartis būtų sudaryta remiantis nustatyta tvarka. Tai padeda išvengti darbo ginčų, garantuoja darbo teisinių santykių pastovumą. Taigi šiame darbe aptarsime darbo sutarties turinį ir jos sudarymo tikslą, remiantis 2003 m. LR Darbo kodeksu.
Lietuvos Respublikos Konstitucijos 48 str. numato, kad kiekvienas žmogus gali laisvai pasirinkti darbą bei verslą ir turi teisę turėti tinkamas, saugias ir sveikas darbo sąlygas, gauti teisingą apmokėjimą už darbą ir socialinę apsaugą nedarbo atveju. [1] Šios konstitucinės teisės įgyvendinamos per darbo sutartis. Darbo santykiams įforminti Lietuvoje sudaromos darbo sutartys, kurios yra ne tik darbo teisinių santykių atsiradimo, bet ir tolesnio jų egzistavimo ir raidos pagrindas. Darbo sutartis – pagrindinis darbo teisės institutas. Iki 2003 m. sausio 1 d. galiojo 1991m. priimtas LR Darbo sutarties įstatymas. Šiuo metu jau galioja 2003 m. LR Darbo kodeksas, kuris reglamentuoja darbo santykius, susijusius su šiame kodekse ir kituose norminiuose teisės aktuose nustatytų darbo teisių ir pareigų įgyvendinimu ir gynyba. [2] Šio kodekso 93 str. numato, kad darbo sutartis yra darbuotojo ir darbdavio susitarimas, kuriuo darbuotojas įsipareigoja dirbti tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras pareigas paklusdamas darbovietėje nustatytai darbo tvarkai, o darbdavys įsipareigoja suteikti darbuotojui sutartyje nustatytą darbą, mokėti darbuotojui sulygtą darbo užmokestį ir užtikrinti darbo sąlygas, nustatytas darbo įstatymuose, kituose norminiuose teisės aktuose, kolektyvinėje sutartyje ir šalių susitarimu. Darbo sutarčių rūšys yra numatytos 108 str.: darbo sutartys gali būti: 1) neterminuotos; 2) terminuotos, laikinosios, sezoninės; 3) dėl papildomo darbo, antraeilių pareigų; 4) su namudininkais; 5) patarnavimo darbams; 6) kitos. Darbo sutartis paprastai sudaroma neapibrėžtam laikui (neterminuota). Taip pat gali būti sudaromos ir terminuotos darbo sutartys. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-02-21
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai7
Dydis14.55 KB
AutoriusAušra
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai1999 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasDambrauskienė
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
FakultetasTeisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo sutarties turinys ir jos sudarymas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • Dambrauskienė
  • 1999 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą