Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo teisės subjektai ir jų atstovavimas

Darbo teisės subjektai ir jų atstovavimas

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Darbo teisės subjektai. Darbuotojas. Darbdavys. Darbuotojų kolektyvas. Fizinių asmenų darbinis teisnumas ir veiksnumas. Darbdavių darbinis teisnumas ir veiksnumas. Darbo teisės subjektų atstovavimas. Atstovavimo pagrindai. Darbuotojų atstovų teisės. Darbuotojų atstovai. Profesinės sąjungos. Darbo taryba. Darbdavių pareigos ir teisės, susijusios su darbuotojų atstovais. Darbdavių atstovai. Lietuvos verslo darbdavių konfederacija. Išvados.

Ištrauka

Darbo tema – darbo teisės subjektai ir jų atstovavimas. Darbo tikslas išnagrinėti minėtą temą. Tikslui pasiekti nagrinėsiu pagrindinį darbo teisių subjektų atstovavimą reglamentuojantį teisės aktą – Darbo kodeksą, ir kitus teisinius šaltinius. Apžvelgsiu darbuotojo, darbdavio, darbuotojų kolektyvo sąvokas, fizinių asmenų darbinį teisnumą ir veiksnumą, darbdavių darbinį teisnumą ir veiksnumą, atstovavimo pagrindus, darbuotojų ir darbdavių atstovus, jų veiklą, teises, funkcijas. Plačiau panagrinėsiu profsajungų ir darbo tarybos veiklą.


Darbuotojas yra fizinis asmuo, pagal Darbo kodeksą turintis darbinį teisnumą ir veiksnumą, dirbantis pagal darbo sutartį už atlyginimą.
1.2 Darbdavys
1. Darbdavys gali būti įmonė, įstaiga, organizacija ar kita organizacinė struktūra, nepaisant nuosavybės formos, teisinės formos, rūšies bei veiklos pobūdžio, pagal Darbo kodeksą turinčios darbinį teisnumą ir veiksnumą.
2. Darbdavys taip pat gali būti kiekvienas fizinis asmuo. Darbdavio (fizinio asmens) teisnumą ir veiksnumą reglamentuoja Civilinis kodeksas.
1.3 Darbuotojų kolektyvas
Darbuotojų kolektyvą sudaro visi darbuotojai, darbo santykiais susiję su darbdaviu.

1.4 Fizinių asmenų darbinis teisnumas ir veiksnumas
1. Galėjimas turėti darbo teises ir pareigas (darbinis teisnumas) pripažįstamas lygus visiems Lietuvos Respublikos piliečiams. Užsienio piliečiai ir asmenys be pilietybės, nuolatiniai Lietuvos Respublikos gyventojai, turi Lietuvos Respublikoje tokį patį darbinį teisnumą kaip ir Lietuvos piliečiai. Išimtis gali nustatyti įstatymai.
2. Visiškas darbinis teisnumas ir galėjimas savo veiksmais įgyti darbo teises bei sukurti darbo pareigas (darbinis veiksnumas) atsiranda asmeniui, sukakusiam šešiolika metų. Išimtis nustato Darbo kodeksas ir kiti darbo įstatymai.

1.5 Darbdavių darbinis teisnumas ir veiksnumas
1. Darbdavių darbinis teisnumas ir veiksnumas atsiranda nuo jų įsteigimo momento.
2. Darbdaviai įgyja darbo teises ir prisiima darbo pareigas, taip pat jas įgyvendina per savo organus (administraciją). Šie organai formuojami ir veikia pagal įstatymus ir darbdavių veiklos dokumentus. Individualių (personalinių) įmonių savininkai, ūkininkai ir darbdaviai fiziniai asmenys darbo teises ir pareigas gali įgyvendinti patys. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-09
DalykasDarbo teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis14 puslapių 
Literatūros šaltiniai7 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis19.26 KB
AutoriusAudrius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaKauno kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo teises subjektai ir ju atstovavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
-1
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą