Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Poilsio laiko teisinis reguliavimas

Poilsio laiko teisinis reguliavimas

  
 
 
123456789101112131415161718
Aprašymas

Įvadas. Dėstomoji dalis. Poilsio laiko sąvoka ir rūšys. Pertrauka pailsėti ir pavalgyti. Papildomos ir specialios pertraukos. Paros poilsis. Savaitės nepertraukiamasis poilsis. Kasmetinis poilsio laikas. Švenčių dienos. Atostogos. Kasmetinės atostogos. Kasmetinės minimaliosios atostogos. Kasmetinės pailgintos atostogos. Kasmetinės papildomos atostogos. Kasmetinių atostogų suteikimo tvarka. Atšaukimas iš kasmetinių atostogų. Kasmetinių atostogų perkėlimas ir pratęsimas. Kasmetinių atostogų apmokėjimas. Darbo stažas kasmetinėms atostogoms gauti. Tikslinės atostogos. Nėštumo ir gimdymo atostogos. Atostogos vaikui prižiūrėti, kol jam sueis treji metai. Mokymosi atostogos. Kūrybinės atostogos. Atleidimas nuo darbo valstybinėms arba visuomeninėms pareigoms atlikti. Nemokamos atostogos. Papildomos atostogų lengvatos. Teismų praktika. Išvados.

Ištrauka

Mano pasirinkta savarankiško darbo tema yra poilsio laiko teisinis reguliavimas. Šią temą pasirinkau, nes ji yra labai aktuali ir įgytos žinios rašant šį darbą vėliau gali būti pritaikytos praktiškai. Mano darbo tikslas - įgyti žinių ir įsigilinti į pasirinktą temą, savarankiškai išstudijuoti rastą literatūrą šiuo klausimu, atrinkti ir apibendrinti esminę informaciją bei išdėstyti ją savo darbe. Norėdama pasiekti šį tikslą perskaičiau ir atrinkau keletą literatūros šaltinių. Jų nėra daug, tačiau šios literatūros pakanka norint suprasti ir žinoti poilsio laiko teisinį reguliavimą. Taigi rašydama šį darbą daugiausiai rėmiausi Lietuvos Respublikos darbo kodekso I dalies XIV skyriumi bei teisininko Antono Kviatkovskio straipsniu "Kasmetinės atostogos – ir džiaugsmas, ir rūpestis". Taip pat naudojau Petro Čiočio "Teisės pagrindų" mokomąją knygą. Šiame darbe aptariau poilsio laiko rūšis, kasmetinį poilsio laiką: švenčių dienas bei atostogas. Daug dėmesio skiriu kasmetinių atostogų detaliam nagrinėjimui: jų suteikimo tvarkai, atšaukimui, perkėlimui ir pratęsimui, apmokėjimui, darbo stažui šioms atostogoms gauti. Taip pat apibūdinau tikslines atostogas bei jų rūšis.
Darbo pabaigoje pateikiau vieną pavyzdį iš teismų praktikos, kuriame ieškovė kreipiasi į teismą dėl atostogų suteikimo ieškinio peržiūrėjimo. Teismas išnagrinėjęs civilinę bylą pagal ieškovės skundą nutaria suteikti jai kasmetines atostogas už darbo metus bei pripažinti neteisėtu atsakovo atsisakymą suteikti ieškovei kasmetines atostogas. Reikalavimas įpareigoti darbdavį suteikti ieškovei atostogas už laikotarpį vasarą yra nenagrinėtas, kadangi ieškovė nesilaikė išankstinio, neteisminio šio reikalavimo nagrinėjimo tvarkos. Teisę į poilsį, kaip vieną pagrindinių žmogaus teisių, nustato daugelis teisės aktų, galiojančių Lietuvoje: tarptautinės deklaracijos ir konvencijos, Lietuvos Respublikos Konstitucija. Darbo kodekse, kituose norminiuose, tarp jų ir lokaliniuose teisės aktuose yra konkretizuojama konstitucinė teisė į poilsį. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-19
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis16 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis31.6 KB
AutoriusGintarė
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasMasandukaitė
Švietimo institucijaVilniaus kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Poilsio laiko teisinis reguliavimas [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 16 puslapių 
  • Vilniaus kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Masandukaitė
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą