Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Nedarbo sąvoka

Nedarbo sąvoka

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Bedarbio sąvoka. Nedarbo kategorijos. Pagrindinės nedarbo priežastys Lietuvoje. Nedarbas asmeniniame lygmenyje. Pokyčiai Lietuvos darbo rinkoje nuo 200-2004. Didelė darbo jėgos paklausa. Padėtis darbo rinkoje 2005. Besiregistruojančių darbo biržose skaičius. Nedarbo lygis pagal teritorijas. Darbo rinkos (užimtumo) politika. Didėjantis užimtumas (darbas). Nedarbo socialinio draudimo išmoka. Išvados.

Ištrauka

Nedarbas- svarbiausia makroekonominė problema. Dauguma žmonių, netekę darbo, praranda pajamų šaltinį, patiria gyvenimo lygio smukimą, psichologinį diskomfortą. Todėl nedarbo problema yra politinių ir ekonominių diskusijų objektas. Daugelis politikų, įvertindami ekonomikos būklę ar ekonominės politikos efektyvumą, nedarbo lygį vertina kaip vieną ekonomikos "sveikatos" rodiklių. Ekonomistai tyrinėja nedarbą, norėdami nustatyti jo lygį, priežastis, makroekonominius ir mikroekonominius nedarbo nuostolius, parengti ir tobulinti vyriausybės užimtumo politiką.
Tačiau reikia pripažinti, kad mokslininkų požiūris į nedarbą kaip problemą kito nepriklausomai nuo situacijos darbo rinkoje. XX a. 4-o deš. Didžiosios depresijos metu kilęs nedarbas reiškė milžinišką darbo išteklių eikvojimą. Todėl neatsitiktinai nedarbo problema dominavo mokslininkų tyrinėjimuose ir vyriausybių ekonominėje politikoje beveik pusę šimtmečio Nedarbas buvo reiškinys, kurio reikėjo būtinai išvengti.
Tačiau vėlesniais dešimtmečiais pradėjo formuotis naujas, visiškai kitas, požiūris į nedarbą. Manė, kad bedarbiai darbo neturi tik trumpą laiką. Be to, daugelis žmonių ieško darbo pirmą kartą arba geresnio nei su tuo, kurį dirbo, ir todėl, vengdami apsirikti, jo kurį laiką ieško. Tuo remiantis teigiama, kad nedarbas atspindi tik pokyčius, būdingus dinamiškai ekonomikai, o ne išteklių švaistymą, ir nesąs opi problema.
Aukštu nedarbo lygiu susirūpino ne tik atskirų šalių vyriausybės, bet ir Europos Sąjungos institucijos, Tarptautinė darbo organizacija ir kt. Todėl akivaizdu, kad nedarbas kaip problema egzistuoja. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-20
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai5 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis25.78 KB
AutoriusViktorija
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas12
Švietimo institucijaAlytaus r. savivaldybės Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus vidurinė mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Nedarbo savoka [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Alytaus r. savivaldybės Krokialaukio Tomo Noraus-Naruševičiaus vidurinė mokykla / 12 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą