Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo teisė (21)

Darbo teisė (21)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Darbo teisės sąvoka, sistema, principai ir metodas. Darbo teisės sistema. Darbo teisės principai. Darbo teisės šaltiniai. Darbo teisės subjektai. Darbuotojas. Darbdavys. Kolektyvinių darbo santykių subjektai. Išvados.

Ištrauka

Tikslas: šio darbo tikslas trumpai pristatyti darbo teisę. Kadangi ši tema yra plati aš pristatysiu tik pasirinktas dalis.
Uždaviniai: išanalizuoti darbo teisės sąvoką, sistemą, principus ir metodą, darbo teisės šaltinius bei darbo teisės subjektus: darbuotojus, darbdavius ir kolektyvinių santykių subjektus.
Metodas: rašant šį referatą buvo naudojama medžiaga susijusi su darbo teise, knygų pavadinimai nurodyti darbo pabaigoje.
Darbo teisė – tai teisės šaka, kurios normos reguliuoja visuomeninius santykis, darbo procese susidarančius tarp darbuotojų ir darbdavių, taip pat glaudžiai su šiais santykiais susijusius darbdavių bei jų organizacijų, darbuotojų kolektyvo (ar jo atstovų) ir valstybės institucijų santykius dėl darbuotojų darbo, socialinių bei ekonominių sąlygų nustatymo, santykius dėl drausminės ir materialinės atsakomybės, dėl iškylančių darbo ginčų, santykius, susijusius su saugos darbe ir darbo įstatymų laikymosi priežiūra bei kontrole, įdarbinimo, profesinio rengimo ir kitus santykius.
Darbo teisės sistema – tai sistema tarp savęs susijusių teisės normų, kurios sudaro bendrąją dalį, savarankiškas dalis bei atskirus institutus, atsižvelgiant į visuomeninių santykių, sudarančių darbo teisės dalyką, specifiką.
Bendrosios dalies normos apibrėžia šios teisės šakos reguliavimo dalyką, principus, šaltinius, subjektus, subjektų atstovavimo pagrindus, terminus, darbo įstatymų laikymosi kontrolę, darbo teisių įgyvendinimo ir gynimo būdus. Savarankišką darbo teisės dalį sudaro kolektyviniai darbo santykiai, kuriuos reguliuoja bendros normos, nustatančios darbo santykių subjektų interesų derinimo (socialinės partnerystės) principus, formas, sistemą, atskirus institutus ir t.t. Trečiąją darbo teisės sistemos normų dalį sudaro normos, reguliuojančios individualaus darbo santykius: įdarbinimą, darbo sutartį, darbo ir poilsio laiką, darbo užmokestį, darbo drausmę, materialinę atsakomybę, darbuotojų saugą ir sveikatą, darbo ginčus.
Darbo teisės principai suformuluoti vadovaujantis Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) konvencijomis, Europos socialinės chartijos (pataisytos), Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos ir kt. dokumentais ir įtvirtinti Lietuvos Respublikos darbo kodekso (DK) 2 straipsnyje. Tie principai yra tokie: asociacijų laisvė; laisvė pasirinkti darbą; valstybės pagalba asmenims įgyvendinant teisę į darbą; darbo teisės subjektų lygybė, nepaisant jų lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, pilietybės ir socialinės padėties, tikėjimo, santuokinės ir šeimyninės padėties, amžiaus, įsitikinimų ar pažiūrų, priklausomybės politinėms partijoms ir visuomeninėms organizacijoms, aplinkybių, nesusijusių su darbuotoju dalykinėmis savybėmis; saugių ir sveikatai nekenksmingų darbo sąlygų sudarymas; teisingas pamokėjimas už darbą; visų priverstinio ir privalomojo darbo draudimas; darbo santykių stabilumas; darbo įstatymų bendrumas ir jų diferenciacija pagal darbo sąlygas ir darbuotojų psichofizines savybes; kolektyvinių derybų laisvė, siekiant suderinti darbuotojų, darbdavių ir valstybės interesus; kolektyvinių sutarčių šalių atsakomybė už įsipareigojimus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-22
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis18.9 KB
AutoriusLaura
Viso autoriaus darbų33 darbai
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Mokytojas/DėstytojasJ. Matakas
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo teise (21) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno kolegija / 1 Klasė/kursas
  • J. Matakas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą