Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbuotojų materialinė atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos (LR) Darbo kodeksą

Darbuotojų materialinė atsakomybė pagal Lietuvos Respublikos (LR) Darbo kodeksą

  
 
 
123456789101112131415
Aprašymas

Įvadas. Sąvokos. Darbuotojų materialinės atsakomybės atsiradimo pagrindas ir sąlygos. Materialinės atsakomybės rūšys. Žalos atlyginimas. Darbuotojo materialinė atsakomybė darbo kodekse. Išvados.

Ištrauka

Darbuotojų materialinė atsakomybė – tai pareiga atlyginti savo kalta veika padarytą žalą.
Visi valstybės tarnautojai yra materialinės atsakomybės subjektai. Ši atsakomybė įpareigoja atlyginti turtinę žalą, padarytą atliekant pareigas tarnyboje. Materialinės atsakomybės samprata priskiriama savarankiškos atsakomybės rūšiai. Materialinės atsakomybės tikslas: visada siekti, kad darbuotojai atlygintų žalą, pagal darbo įstatymus.
Atkūrus Lietuvos Respublikos nepriklausomybę, stipriai pasikeitė darbdavio požiūris į turto apsaugą. Jie tapo labiau rūpestingesni ir atidesni, siekdami saugoti įmonėje sukauptą turtą, taip pat puoselėja norą padidinti turimą turtą. Darbuotojo pareiga saugoti darbdavio nuosavybę, taip pat privalu išsaugoti savo darbo užmokesčio garantijas. Galima teigti, kad tinkamas požiūris į turto apsaugą teigiamai įtakoja įmonės veiklą, drausmės darbe stiprinimą. Žala, kurią padaro darbuotojas nepaisant jos rūšies, dydžio, įtakoja tam tikrus nuostolius įmonei.
Darbuotojo materialinė atsakomybė atsiranda darbo santykių terpėje. Be darbuotojo čia dalyvauja kiti kolegos ir darbdavys. Prieš prasidedant darbiniams santykiams, t.y. įsidarbinant, labai svarbu darbuotojui išsiaiškinti savo būsimas pareigas ir joms priklausančią materialinę atsakomybę, o pasirašant darbo sutartį – atidžiai ją perskaityti. Ateityje tai gali išgelbėti nuo didelių nemalonumų, ne tik dėl savo kaltės padarytos tyčinės ar netyčinės žalos.
Darbuotojų materialinė atsakomybė linksniuojama daugelyje Lietuvos Respublikos išleistuose dokumentuose: "Darbo Kodeksas", "Lietuvos Respublikos darbo įstatymų kodeksas".
Darbo teisėje išskiriamos dvi materialinės atsakomybės rūšys: darbuotojo atsakomybė darbdaviui ir darbdavio atsakomybė darbuotojui.
Mano rašomo darbo tikslas išsamiau panagrinėti darbuotojų materialinę atsakomybę. Tai mėginsiu padaryti iškeliant tokius uždavinius:
1) apibrėžiant su tuo susijusias sąvokas;
2) plačiau pakomentuojant darbuotojų materialinės atsakomybės atsiradimo pagrindą ir tam reikalingas sąlygas;
3) išskiriant darbuotojų materialinės atsakomybės rūšis;
4) aptariant žalos atlyginimo tvarką;
5) panagrinėjant darbuotojų materialinę atsakomybę Darbo Kodekse. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-03-27
DalykasDarbo teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai6
Dydis26.46 KB
Autoriusmamka
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas3
Švietimo institucijaUtenos kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbuotoju materialine atsakomybe pagal Lietuvos Respublikos (LR) Darbo kodeksa [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą