Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Kolektyvinis darbo ginčas (2)

Kolektyvinis darbo ginčas (2)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122232425262728293031323334353637383940414243444546474849505152535455
Aprašymas

Įvadas. Teorinis skyrius. Darbo ginčų sąvoka ir klasifikacija. Darbo ginčai kaip socialiniai konfliktai. Darbo ginčų samprata. Individualūs darbo ginčai. Ypatybės. Kolektyviniai darbo teisės subjektai. Kolektyvinis darbo ginčas. Samprata ir aspektai. Kolektyvinio darbo ginčo reikalavimų iškėlimas. Darbo ginčo reikalavimų nagrinėjimas. Kolektyvinius darbo ginčus nagrinėjančių organų apžvalga. Talkinimo komisijos sudarymo būdai. Kolektyvinio ginčo nagrinėjimas talkinimo komisijoje. Talkinimo komisijos sprendimo priėmimo būdai. Darbo arbitražas. Trečiųjų teismas. Analitinis skyrius. UAB "Vilniaus autobusai" charakteristika. UAB "Vilniaus autobusai" darbuotojų streiko apžvalga. UAB "Vilniaus autobusai" streiko eigos analizė. Sociologinis darbuotojų požiūrio į profsąjungas tyrimas. Išvados. Pasiūlymai. Priedai (4).

Ištrauka

Darbas yra viena svarbiausių ekonominių ir socialinių garantijų. Kiekvienos šiuolaikinės valstybės tikslas darbo teisės šakoje - nustatyti ir efektyviai taikyti tokias teisės normas, kurios užtikrintų darbuotojų saugumą, teisę į poilsį, laisvalaikį, ir atostogas, teisingą apmokėjimą, socialinę apsaugą nedarbo atveju; suteiktų lygias galimybes darbui gauti, nepriklausomai nuo rasės, lyties, socialinės padėties, seksualinės orientacijos, ar kitų individualių, su darbo rezultatais nesusijusių savybių; griežtai apibrėžtų darbuotojo ir darbdavio pareigas bei teises; užkirstų kelia nelegaliam ir priverčiamajam darbui.
Lietuvos Respublikos Konstitucija skelbia, kad žmogus gali laisvai pasirinkti darbą. Darbo sutarties įstatymas užtikrina, kad tas darbas visada turi būti paremtas darbo santykių šalių lygybe, ir kad nebūtų tos pusės, kuri neteisėtomis priemonėmis, išnaudodama kitus individus, tenkintų savo savanaudiškus tikslus, tuo pat metu neatlikdama savų įsipareigojimų.
Darbo ginčas – tai darbo ar kolektyvinės sutarties pagrindu tarp Darbo teisę reglamentuojamų teisinių santykių subjektų kylantys nesutarimai dėl nustatytų darbo sąlygų taikymo, naujų darbo sąlygų nustatymo, keitimo, kuriuos turi išspręsti speciali institucija įstatymų nustatyta tvarka ir kurie nebuvo išspręsti tiesioginėse šalių derybose.
Darbo objektas – Darbo teisės sritis, nagrinėjanti kolektyvinius ginčus.
Šio darbo tikslas – nustatyti, kaip sprendžiami kolektyviniai darbo ginčai šiandieninėje sistemoje.
Šiam tikslui pasiekti yra keliami sekantys uždaviniai:
1. Išnagrinėti šiuo metu esančią mokslinę literatūrą, susijusią su kolektyvinių ginčų sprendimo būdais ir pateikti išvadas;
2. Išanalizuoti ir įvertinti tam tikrą atvejį iš Lietuvos kolektyvinių ginčų istorijos;
3. Įvertinti realią gyventojų nuomonę apie esamus darbo teisių pažeidimus.

Kolektyvinis darbo ginčas yra įmonės profesinės sąjungos ir darbdavio ar teisę sudaryti kolektyvines sutartis turinčių subjektų nesutarimai, atsiradę dėl darbo, socialinių ir ekonominių sąlygų nustatymo ar pakeitimo vedant derybas, sudarant ir vykdant kolektyvinę sutartį (interesų konfliktas), nepatenkinus šalių iškeltų ir Darbo Kodekso nustatyta tvarka įteiktų reikalavimų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-07
DalykasDarbo teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis55 puslapiai 
Literatūros šaltiniai25
Dydis135.4 KB
AutoriusTania
Viso autoriaus darbų7 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Failo pavadinimasMicrosoft Word Kolektyvinis darbo gincas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą