Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo užmokestis (7)

Darbo užmokestis (7)

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Pagrindiniai darbo užmokesčio organizavimo principai, modeliai. Darbo užmokestis. Garantijos ir kompensacijos. Išvados.

Ištrauka

Žmonės dirba skatinami įvairių motyvų: norėdami gauti pajamų, siekdami karjeros, pripažinimo, norėdami bendrauti su kitais žmonėmis ir t.t. Pajamos darbo rinkoje išreiškiamos darbo užmokesčiu. Gauti pajamų galima dvejopai: už darbą ir už asmeninio turto naudojimą.
Darbo teisėje darbo užmokestis – tai toks atlyginimas, kurį darbdavys moka darbuotojui, atliekančiam darbo funkcijas. Tai darbo teisinio santykio išraiška, prievolė, atsirandanti iš darbo santykių. Yra daug atvejų, kai darbas atliekamas nebūtinai esant teisiniams darbo santykiams. Ar tada negalima sakyti, kad darbuotojas gavo darbo užmokestį? Iš kokių teisinių santykių kyla prievolė mokėti už darbą? Pavyzdžiui, civiliniai rangos (kurie, esant dabartinei nelegalaus darbo formuluotei, įmanomi tik jei fizinis asmuo įsteigęs įmonę arba turi patentą, t.y. toks asmuo iš esmės dirba savarankiškai , autoriniai ir panašūs santykiai taip pat sukuria prievolę mokėti už atliktą darbą, tačiau šie mokėjimai, darbo teisės požiūriu, nėra darbo užmokestis. Praktiškai šis klausimas dažnai tiesiogiai siejamas su apmokestinimu, nors teoriškai apmokestinimas yra antrinis reiškinys, priklausantis nuo susiklosčiusių santykių, o ne juos lemiantis. Prievolė mokėti už darbą darbo teisės požiūriu kyla iš teisinių darbo santykių. Kai darbas atliekamas nesant darbo santykių, o egzistuojant civiliniams ar kitokiems santykiams, apmokestinimas keičiasi. Tokiu atveju asmuo atlikęs darbą, pats deklaruoja pajamas ir moka pajamų mokestį. Pavyzdžiui, už autorinį atlyginimą mokamas trylikos procentų dydžio fizinių asmenų pajamų mokestis. Dėl šio skirtingo pajamų gavimo pagrindo egzistuoja nuolatinis darbdavio, mokesčių inspekcijos ir Sodros ginčas. Šio institucijos nelinkusios pripažinti kitokių santykių, kurių pagrindu gali būti gaunama pajamų, kaip tik teisinius darbo santykius. Įmonės veiklos rezultatai priklauso nuo darbo užmokesčio organizavimo teisingumo ir turi tenkinti ir suderinti darbuotojų ir darbdavių interesus.
Darbo užmokesčio organizavimas pagrįstas tokiais pagrindiniais principais:
a) lygus apmokėjimas už lygų darbą;
b) didesnis užmokestis už kvalifikuotesnį ir sudėtingesnį darbą;
c) apmokėjimo lygiavos nebuvimas;
d) nuolatinis darbo apmokėjimo sistemų tobulinimas, atsižvelgiant į darbo pobūdį ir sąlygas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-04-19
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis13 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis22.83 KB
AutoriusMardo
Viso autoriaus darbų6 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo uzmokestis (7) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 13 puslapių 
  • Klaipėdos verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą