Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės (2)

Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės (2)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Darbo sutarties sąvoka ir turinys. Darbo santykių reguliavimo būdai ir ypatybės. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva, nesant darbuotojo kaltės. Išvados.

Ištrauka

Darbo santykių reguliavimu paprastai siekiama apsaugoti darbuotojo teises, kadangi dažnai manoma, jog darbdavio ir darbuotojo padėtis yra nevienoda – darbdavys turi tam tikrų pranašumų prieš darbuotoją. Šis teiginys buvo teisingas, kai valstybė buvo vienintelis darbdavys. Tačiau plėtojantis rinkos santykiams vis didesnę reikšmę turi darbuotojo kvalifikacija, sugebėjimas dirbti, todėl darbdavys tampa vis labiau priklausomas nuo savo darbuotojų – reikalingas darbuotojas gali diktuoti savo sąlygas.
Darbo kodeksas įteisina pagrindinius principus, kuriais grindžiami darbo santykiai. Šiuos santykius įstatymų kūrėjai stengiasi itin detaliai nusakyti, tačiau greitai besikeičiančiame gyvenime detalūs aprašymai tampa neįgyvendinama sąlyga. Darbo santykių subjektai ( tiek darbdavys, tiek darbuotojas ) yra linkę apeiti kai kurias darbo teisės normas ar net jas pažeidinėti, bet šie jų veiksmai dažniausiai nelieka be atsako.
Darbdavio ir darbuotojo susitarimas, be abejo, turi būti geros valios, lygiateisių partnerių susitarimas. Darbo kodekso įteisintos nuostatos, jo rengėjų nuomone, turi supaprastinti darbo santykius reguliuojančių normų vykdymą bei užtikrinti darbuotojų teises. Kaip ir teisę šalims sudaryti darbo sutartį, taip pat įstatymas numato abiems šalims teisę nutraukti sutartį.
Darbas žmogaus gyvenime yra viena iš pagrindinių egzistavimo sudėtinių dalių, todėl užtikrinimas, kad darbo sutarties pagrindu susiformavę darbo santykiai nenutruks bet kada ir bet kokiu pagrindu, yra svarbi žmogaus saugaus gyvenimo garantija. Dėl šių priežasčių darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės, galimas tik įstatymo numatytais pagrindais ir tvarka.
Darbo tikslas: analizuoti darbo sutarties nutraukimo darbdavio iniciatyva, nesant darbuotojo kaltės įstatymiškai apibrėžtus būdus ir ypatybes.
Darbo uždaviniai:
1. Apžvelgti darbo sutarties sąvoką ir turinį.
2. Pateikti darbo santykių reguliavimo būdus ir ypatybes.
3. Analizuoti Darbo kodekso straipsnį: darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva, nesant darbuotojo kaltės. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-08
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai7
Dydis20.66 KB
AutoriusTamara
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/Dėstytojaslekt. A. J. Kazakevičius
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva kai nera darbuotojo kaltes (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • lekt. A. J. Kazakevičius
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą