Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo sutarties nutraukimas (7)

Darbo sutarties nutraukimas (7)

  
 
 
12345678910111213
Aprašymas

Įvadas. Darbo teisė. Darbo sutarties sąvoka. Darbo sutarties pasibaigimas. Darbo sutarties nutraukimas. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva. Darbo sutarties nutraukimas šalių susitarimu. Darbo sutarties nutraukimas darbuotojo pareiškimu. Darbo sutarties nutraukimas dėl ekonominių ir technologinių priežasčių. Darbo sutarties nutraukimas suėjus terminui. Darbo sutarties nutraukimas dėl nepriklausančių nuo darbuotojo aplinkybių. Darbo sutarties nutraukimas pagal teismą. Atsiskaitymo su atleidžiamu darbuotoju tvarka. Išvados.

Ištrauka

Darbo sutartis yra ta darbo teisės dalis, kuri reguliuoja darbuotojo ir darbdavio santykius. Darbo sutarties surašymo faktas garantuoja, kad abiejų sutarties šalių interesus ir teises gins Lietuvos Respublikos įstatymai. Lietuvos Respublikos Konstitucija skelbia, kad žmogus gali laisvai pasirinkti darbą. Darbo sutarties įstatymas užtikrina, kad tas darbas visada turi būti paremtas darbo santykių šalių lygybe, ir kad nebūtų tos pusės, kuri neteisėtomis priemonėmis, išnaudodama kitus individus, tenkintų savo savanaudiškus tikslus, tuo pat metu neatlikdama savų įsipareigojimų. Šis rašto darbas susideda iš šešių dalių. Pirmoje bendrais bruožais apibudina darbo teisė, jos padėtis Lietuvoje. Antroje ir trečioje pasakoja apie darbo sutarties sąvoka ir darbo sutarties pasibaigimą. Kitos penkios dalys pasakoja apie Lietuvos Respublikos darbo sutarties įstatymą – kaip sudaroma, keičiama ir baigiama (nutraukiama) darbo sutartis, kokios priemonės užkerta kelią darbdavių bei darbininkų savivalei, kai šie nesilaiko sutartų sąlygų. Darbo teisės normos reguliuoja visuomeninius santykius, atsirandančius dirbant arba labai glaudžiai susijusius su darbu. Darbas – tam tikru laikotarpiu reikalinga, tinkama ir tikslinga žmogaus veikla. Darbas – tai ne tik fizinių ir biologinių žmogaus gebėjimų panaudojimas. Paskutinių amžių technikos revoliucija įvedė jau seniai praktikoje įgyvendintą, tačiau ilgai neįvardytą intelektinės veiklos sąvoką. Galima teigti, kad veikla, neturinti minėtų ypatybių, nėra darbas.
Nuo 2003m. sausio 1dienos įsigaliojo naujas Lietuvos Respublikos Darbo Kodeksas, kurio XII – ame skyriuje pateiktos darbo sutarties sudarymo, jos vykdymo, keitimo ir nutraukimo teisės normos.
Darbo sutarties nutraukimą reguliuoja Darbo Kodekso ketvirtasis skirsnis. Darbo sutartis baigiasi, kai ją nutraukia Darbo Kodekso ir kitų įstatymų nustatytais pagrindais, taip pat likvidavus darbdavį be teisių perėmėjo arba darbuotojui mirus. Darbo sutarties socialinė reikšmė yra didelė. Ji yra pagrindine asmens teises į darbą įteisinimo forma. Jos pasibaigimas yra bene detaliausiai išnagrinėtas ir įstatymo sutvarkytas darbo teisės klausimas. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-15
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis11 puslapių 
Literatūros šaltiniai3
Dydis15 KB
AutoriusAurelija
Viso autoriaus darbų3 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo sutarties nutraukimas (7) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 11 puslapių 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą