Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo sutarties nutraukimas (8)

Darbo sutarties nutraukimas (8)

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223
Aprašymas

Įvadas. Darbo sutarties pasibaigimo samprata. Darbo sutarties pasibaigimo pagrindų klasifikavimas. Darbo sutarties nutraukimo pagrindai. Darbo sutarties nutraukimas šalių susitarimu. Darbo sutarties nutraukimas darbuotojų pareiškimu. Darbo sutarties nutraukimas darbuotojų iniciatyva. Darbo sutarties nutraukimas dėl pagrindų. Darbo sutarties pasibaigimas dėl tam tikrų aplinkybių. Atsiskaitymo su atleidžiamu darbuotojų tvarka. Išvados.

Ištrauka

Darbo sutartis, t.y. darbuotojo ir darbdavio susitarimas dėl tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbo pagal darbovietėje nustatytą vidaus darbo tvarką, darbo sąlygų ir užmokesčio už jį, yra pagrindinis darbo teisės institutas, nuo 2003 m. sausio 1 dienos reglamentuojamas naujojo Lietuvos Respublikos darbo kodekso (toliau – DK). Sudarius darbo sutartį, atsiranda teisiniai darbo santykiai, kurie baigiasi kartu su darbo sutarties pasibaigimu.
Kaip žinia, darbo sutartis yra pagrindinė teisinė asmens teisės į darbą įgyvendinimo forma. Darbo praradimas dažniausiai neigiamai veikia žmogų psichologiškai, nes jis nėra tikras, ar pavyks rasti naują darbą, ar pastarasis užtikrins ankstesnį jo pragyvenimo lygį, ar tenkins naujojo kolektyvo mikroklimatas ir pan. Be to, ir valstybei ekonominiu požiūriu taip pat yra tikslinga nustatyti tam tikrus įspėjimo terminus, nes didelis nedarbas brangiai kainuoja. Tad dėl didelės socialinės ir ekonominės darbo sutarties reikšmės įstatymas darbo sutarties pasibaigimą reglamentuoja ypač griežtai. "Tai bene detaliausiai reglamentuojamas darbo teisės klausimas."
Darbo sutartį galima nutraukti tik remiantis įstatyme numatytu pagrindu ir laikantis jame nustatytos procedūros. Antraip darbo sutartis nutraukiama neteisėtai, o tai sudaro sąlygas grąžinti asmenį į darbą bei atlikti kitas įstatyme numatytas darbdavio prievoles. Taigi, neteisingas darbuotojo atleidimas iš darbo gali virsti nemažais nuostoliais, prilygstantiems to darbuotojo darbo užmokesčio nuo darbuotojo atleidimo iš darbo iki teismo sprendimo įsigaliojimo dienos dydžiui (kaip kompensacija už priverstinę pravaikštą), prie kurio dar reikės pridėti ir išeitinę išmoką. Jau vien dėl šios priežasties būtina gerai žinoti darbuotojų atleidimo iš darbo tvarką.
Kalbant apie teisinių darbo santykių pabaigą, dažnai vartojamos kelios sąvokos: darbo sutarties pasibaigimas, darbo sutarties nutraukimas, atleidimas iš darbo.
Darbo sutarties pasibaigimas ir darbo sutarties nutraukimas – subordinuotos sąvokos, tačiau darbo sutarties pasibaigimas – platesnė sąvoka. Kiekvienas darbo sutarties nutraukimas reikš darbo sutarties pasibaigimą, bet ne kiekvienas darbo sutarties pasibaigimas kvalifikuojamas kaip darbo sutarties nutraukimas. Darbo sutarties pasibaigimas apima visus atvejus, kai baigiasi darbo sutarties šalių teisės ir pareigos, nesvarbu, kieno iniciatyva ir kaip tai įvyko. Darbo sutartis pasibaigia ir darbuotojui mirus, ir ją nutraukus DK nustatytais pagrindais, taip pat likvidavus darbdavį beteisių perėmėjo. Tuo tarpu darbo sutarties nutraukimas apibūdina vieną iš darbo sutarties pasibaigimo būdų, kai sutartis pasibaigia dėl valinių darbo sutarties šalių arba įgaliotų valstybės organų ar pareigūnų veiksmų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-05-24
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis22 puslapiai 
Literatūros šaltiniai10
Dydis32.4 KB
Autoriusindre
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas1
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo sutarties nutraukimas (8) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 22 puslapiai 
  • 1 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą