Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo teisė (24)

Darbo teisė (24)

  
 
 
12345678910111213141516171819
Aprašymas

Įžanga. Darbo sutartis. Darbo sutarties sąlygos. Darbo sutarties keitimas. Darbo sutarties nutraukimas šalių susitarimu. Atsiskaitymo su atleidžiamu darbuotoju tvarka. Išvados.

Ištrauka

Didėjant mūsų visuomenės gyvenimo tempui ir augant ekonomikai, vis sudėtingesni darosi darbo santykiai. Pasekmė – Darbo Teisės išaugusi svarba socialiniame, ekonominiame gyvenime.
Kintant visuomeniniams santykiams kinta ir Darbo teisė prisitaikydama prie esamų realijų.
Pokyčiai socialiniame gyvenime privertė pakeisti kai kurias normas iki tol reguliavusias darbo santykius.
Atsižvelgiant į tai, kad Lietuvos Respublika tapo Europos Sąjungos nare, Darbo Teisė turėjo būti derinama prie jos teisinių aktų, kadangi sąjungos aktai yra viršesni už mūsų šalies teisinius aktus.
Savaime aišku, kad tai ir turėjo įtakos jos reguliuojamo objekto apibrėžtumui.
Tyrimo tikslas.
Apžvelgti dabartinės Darbo teisės normas ir jų įgyvendinimo principus.
Uždaviniai:
1. nustatyti kaip Darbo teisėje apibrėžiama darbo sutartis;
2. darbo sutarties sąlygų nustatymas;
3. darbo sutarties keitimas;
4. darbo sutarties nutraukimas;
Metodika.
Mokslinės literatūros apžvalga.

Darbo sutartis - pagrindinis darbo teisės institutas ir jam darbo teisė skiria labai daug dėmesio. 1991 m. lapkričio 7 d. priimtas Darbo sutarties įstatymas šį institutą reglamentavo iki 2002 m. gruodžio 31 dienos. Nuo 2003 m. sausio l d. darbo sutarties institutą reglamentuoja naujasis Darbo Kodeksas.(2, 331psl)
Yra svarbus ir darbo sutarties formos klausimas: darbo sutartis turi būti rašytinė ar gali būti ir žodinė, ar dar kokios nors kitos formos. Kodekso rengėjai siūlė nereglamentuoti šio klausimo, o nustatyti, kad darbo sutartis galioja nepriklausomai nuo formos. Siūlyta kodekse numatyti, kad darbo sutartis sudaroma raštu, tačiau jei darbuotojas faktiškai pradėjo dirbti pagal darbdavio, jo įgalioto asmens leidimą, tai darbo sutartis laikoma sudaryta ir turi būti nedelsiant įforminta. Tačiau vėliau Seime šios nuostatos atsisakyta, o kodekse įrašyta, jog darbo sutartis turi būti surašyta raštu pagal iš anksto patvirtintą pavyzdinę formą, darbdavys įpareigotas užtikrinti, kad darbuotojui būtų leidžiama dirbti tik pasirašius su juo darbo sutartį, įteikus jam antrąjį darbo sutarties egzempliorių ir išdavus jo tapatybe patvirtinantį dokumentą (DK95 str. 3 d.). Tokios DK nuostatos yra neva skirtos nelegalaus darbo prevencijai, tačiau teisiškai jos nėra preciziškai tikslios: t. y., autoriaus nuomone, net ir nepasirašius darbo sutarties, jeigu šalys susitarė dėl būtinųjų sąlygų ir darbuotojas pradėjo dirbti pagal darbdavio įgalioto asmens leidimą, darbo santykių egzistavimas neturėtų būti nuneigiamas ir atitinkamai tokio darbuotojo atliekamas darbas neturėtų būti pripažintas nelegaliu, remiantis DK 98 straipsniu.
Darbo sutartis - tai darbuotojo ir darbdavio susitarimas, kuriuo darbuotojas įsipareigoja dirbti tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbą arba eiti tam tikras pareigas paklusdamas darbovietėje nustatytai darbo tvarkai, o darbdavys įsipareigoja suteikti darbuotojui sutartyje nustatytą darbi), mokėti jam sulygtą darbo užmokestį ir užtikrinti darbo sąlygas, nustatytas darbo įstatymuose, kituose norminiuose teisės aktuose, kolektyvinėje sutartyje ir šalių susitarimu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-02
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis17 puslapių 
Literatūros šaltiniai2
Dydis24.43 KB
Autoriussarmonda
Viso autoriaus darbų5 darbai
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo teise (24) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 17 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą