Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Moterų, neįgalių asmenų darbas, garantijos, lengvatos

Moterų, neįgalių asmenų darbas, garantijos, lengvatos

  
 
 
1234567891011121314151617181920212223242526
Aprašymas

Anotacija. Abstract. Įvadas. Darbo ir socialinės apsaugos, darbo saugos samprata, istorija. Moterų, neįgalių asmenų darbo teisiniai aspektai. Darbdavių požiūris į neįgaliuosius, moteris, kuriems taikomos garantijos, lengvatos. Darbdavio ir darbuotojo santykiai. Išvados. Rekomendacijos.

Ištrauka

Darbas - tai žmogaus tikslinga veikla, jo fizinių ir protinių sugebėjimų realizavimas siekiant gauti tam tikrų materialinių ir dvasinių gėrybių. Tik darbu sukuriamas visuomenės gyvenimo ekonominis pagrindas. Darbas suteikia kiekvienam žmogui galimybę save realizuoti, rasti savo vietą ir pripažinimą tarp kitų žmonių. Svarbus vaidmuo reguliuojant darbo santykius tenka darbo teisei.
Darbo teisė - tai valstybės nustatytų ir taikomų teisės normų, reguliuojančių darbo santykius tarp darbuotojo ir darbdavio darbo sutarties pagrindu, visuma.
Darbo teisiniai santykiai - tai savanoriškas teisinis darbuotojo ir darbdavio ryšys, įpareigojantis darbuotoją reguliariai atlikti sulygtą darbo funkciją bendrame darbo procese, paklūstant darbovietės vidaus tvarkai, o darbdavys įsipareigoja mokėti darbuotojui darbo užmokestį ir sudaryti darbo sąlygas, nustatytas įstatymuose, darbo ir kolektyvinėje sutartyje. Pagrindiniai darbo teisės principai, nustatantys visuomeninių, esančių šios teisės šakos objektų, raidos kryptį, sąlygas ir būdą, grindžiami 1961 m. Europos socialinėje chartijoje yra šie:
1. Laisvė pasirinkti darbą.
2. Valstybės pagalba piliečiams įgyvendinant teisę į darbą.
3. Darbinė teisių ir pareigų subjektų lygybė nepriklausomai nuo jų lyties, rasės, tautybės, pilietybės, socialinės padėties, pažiūros į religiją, politinių įsitikinimų, priklausomybės politinėms partijoms ir visuomeninėms organizacijoms.
4. Visapusiška sauga darbe.
5. Teisingas apmokėjimas už darbą.
6. Darbo teisinių santykių stabilumas.
7. Darbo įstatymų vieningumas ir diferencija pagal darbo sąlygas ir darbuotojų psichofiziologines savybes.
8. Darbuotojo, darbdavio ir valstybės interesų derinimas.
Pagrindiniai darbo teisės šaltiniai yra LR Konstitucija, LR tarptautinės sutartys, Darbo Kodeksas, kiti įstatymai ir jiems neprieštaraujantys norminiai teisės aktai, kolektyvinių sutarčių normatyvinės nuostatos. Teisė įtvirtina reikalavimus, reglamentuoja darbo santykius, jų teisinio reglamentavimo principus, darbo įstatymus, jų taikymo sritis, įgyvendinimą ir galiojimą.
Valstybės institucijos yra valstybės funkcijų įgyvendinimo mechanizmo sudedamoji dalis. Valstybės institucija paprastai laikoma valstybės įstaiga, per kurią įgyvendinama valstybės politika tam tikroje srityje, taigi už pagrindines valstybės įgyvendinimo darbo ir socialinės apsaugos teisių funkcijas yra atsakinga Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, o LR darbo kodekse reglamentuojamus darbo santykius, darbo teisių ir pareigų įgyvendinimą, gynybą, užtikrina ne tik Valstybinės darbo inspekcijos pareigūnai, bet ir kitos valstybinės ir savivaldos institucijos, taip pat įgyvendinant Vyriausybės nutarimus ir kitus norminius teisės aktus, nustatančius darbo santykius dalyvauja piliečiai, įstaigos ir visuomeninės organizacijos.
Šiame darbe nagrinėjama ir analizuojama moterų, neįgalių asmenų darbas, lengvatos ir garantijos, kurios yra įtvirtintos LR įstatymais ir kitais teisės aktais. Šiame darbe apžvelgsiu Lietuvos socialinio draudimo istoriją, bei bandysiu paanalizuoti valstybinių institucijų, kurios vykdo priežiūrą kaip įgyvendinami ir yra laikomasi galiojančių įstatymų susijusių su neįgalių asmenų ir moterų darbu. Kadangi šių asmenų darbas negali būti nesureguliuotas įstatymų, ši funkcija teisės sistemoje pavesta savarankiškai teisės šakai - darbo teisei. Taip pat bandysiu pažvelgti koks darbdavių požiūris į galiojančius LR įstatymus ir kartais iškylančius nesutarimus tarp darbdavio ir asmenų, kuriems darbdaviai turėtų rodyti ypatingą rūpestį ir dėmesį.
Tyrimo problema. Lietuvos Respublikos įstatymuose numatyta, kad darbo teisės subjektų lygybė yra nepaisant jų lyties, rasės, tautybės, kalbos, socialinės padėties, tikėjimo, santuokinės ir šeiminės padėties, amžiaus, taip pat vienas iš darbo santykių teisinio reglamentavimo principų yra laisvė pasirinkti darbą. Tačiau pasitaiko atvejų, kad moterys ar neįgalūs asmenys patiria diskriminaciją ne tik juos priimant į darbą, bet ir taikant jiems įstatymų numatytais atvejais lengvatas ar garantijas. Tačiau iškilus tokiai problemai viešai, sunku įrodyti darbdavio kaltę, o kartais ir patys nukentėję asmenys dėl darbdavio kaltės, nenoriai padeda teisėsaugos pareigūnams, kadangi dažniausiai nenori gadinti savo santykių su darbdaviais.
Temos praktinė reikšmė. Valstybė apibrėžia įstatymais ir kitais teisės aktais moterų, neįgalių asmenų darbą, jų garantijas, lengvatas. Valstybės uždavinys yra užtikrinti įstatymais, kad nebūtų pažeidžiamos šių asmenų teisės, garantijos, lengvatos, užtikrinti darbdavių veiklos teisėtumą. Galbūt reikėtų griežtinti darbdavių atsakomybę, kad kuo mažiau būtų diskriminacijos darbuotojų atžvilgiu iš darbdavio pusės. Taip pat turėtų daugiau dėmesio neįgaliems asmenims skirti savivaldybių socialiniai darbuotojai, kurie aktyviau tarpininkautų tarp darbdavių ir darbuotojų.
Darbo objektas. Moterų, neįgalių asmenų darbas, garantijos, lengvatos.

Darbo tikslas. Tikslas – susipažinti su darbo saugos samprata, išanalizuoti moterims, neįgaliems asmenims darbe taikomas garantijas, lengvatas, teisinius ypatumus.
Pagrindiniai darbo uždaviniai:
1. Susipažinti su literatūra, pagrindiniais įstatymais, darbo ir socialinės apsaugos teise, darbo sauga ir istorija. 2. Išsiaiškinti moterų, neįgalių asmenų darbo teisinius aspektus, šių asmenų priėmimo, atleidimo iš darbo, atostogų suteikimo, poilsio laiko nustatymo, esamas garantijas ir lengvatas, saugos reikalavimus.
3. Nustatyti darbdavių požiūrį į neįgalius ir moteris, kuriems taikomos lengvatos ir garantijos. 4. Numatyti kaip gerinti santykius tarp darbdavio ir darbuotojų. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-10-05
DalykasDarbo teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis24 puslapiai 
Literatūros šaltiniai12
Dydis39.68 KB
Autoriusmeskis1
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasE. Paulauskienė
Švietimo institucijaŠiaulių krašto vadybos, teisės ir kalbų kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Moteru neigaliu asmenu darbas garantijos lengvatos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 24 puslapiai 
  • Šiaulių krašto vadybos, teisės ir kalbų kolegija / 4 Klasė/kursas
  • E. Paulauskienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą