Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo teisės subjektų lygybė

Darbo teisės subjektų lygybė

  
 
 
12345678910111213141516
Aprašymas

Įvadas. Lygybė. Lygybės samprata. Lygybė darbe nepaisant rasės, tautybės ir kilmės skirtumų pagal Lietuvos įstatymus. Europos sąjungos įstatymai reglamentuojantys lygybę darbe. Institucijos reguliuojančios darbo santykius. Išvados.

Ištrauka

Lygybė – tai vienas svarbiausių šiuolaikinės demokratinės valstybės principų bei žmogaus teisių apsaugos elementų, užimančių svarbią vietą tiek tarptautinėje, tiek Europos Sąjungos, tiek Lietuvos Respublikos teisėje.
Lygybės principas apima įvairių tipų, pavyzdžiui, tiesioginės ir netiesioginės diskriminacijos draudimą ir reiškia, kad vienodus faktus reikia teisiškai vertinti vienodai bei iš esmės tokius pat faktus draudžiama vertinti skirtingai.
Pagal Visuotinę žmogaus teisių deklaracija, kiekvienas žmogus gali naudotis visomis teisėmis ir laisvėmis, be jokių skirtumų, tokių kaip rasė, odos spalva, lytis, kalba, religija, politiniai ar kitokie įsitikinimai, nacionalinė ar socialinė kilmė, turtinė, jo gimimo ar kokia nors kitokia padėtis.
Be to, neturi būti daroma jokių skirtumų remiantis šalies ar teritorijos, kuriai priklauso žmogus, politiniu, teisiniu ar tarptautiniu statusu, dėl to, kad ši šalis ar teritorija yra nepriklausoma, globojama, nesavavaldi ar kaip nors kitaip apribotas jos suverenitetas.
Visi žmonės lygūs prieš įstatymą ir turi teisę, be jokio skirtumo, į lygią įstatymo apsaugą. Visi turi teisę į lygią apsaugą nuo visokios diskriminacijos, pažeidžiančios Visuotinę žmogaus teisių deklaraciją ir nuo visokio kurstymo tokiai diskriminacijai.
Taigi mūsų grupinio namų darbo svarbiausias tikslas yra apžvelgti pagrindinius Lietuvos ir Europos įstatymus, ginančius darbo subjektų lygybę nepaisant jų tautybės, rasės ir kilmės, ir kaip jie yra taikomi, bei kokios institucijos užtikrina šių įstatymų vykdymą. Lygybės principas – vienas bendrųjų teisės principų, įtvirtintų aukščiausią teisinę galią turinčiuose teisės aktuose – t.y. daugelio valstybių konstitucijose, tarptautinės teisės normose ir kt. Tai vienas svarbiausių šiuolaikinės demokratinės valstybės principų bei žmogaus teisių apsaugos elementų.
Nuo 2004 metų gegužės 1 d. Lietuvai tapus visateise Europos Sąjungos (toliau - ES) nare, jai automatiškai tampa privaloma ir ES acquis communautaire . Lietuva turi užtikrinti šios teisės įgyvendinimą nacionaliniu lygiu steigdama įstatymų viršenybę, demokratiją ir žmogaus teisių apsaugą garantuojančias institucijas ir priimdama atitinkamus nacionalinius teisės aktus. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2007-12-17
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis15 puslapių 
Literatūros šaltiniai15
Dydis31.76 KB
AutoriusEgidija
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2006 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo teises subjektu lygybe [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 15 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2006 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą