Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Žmogaus teisės ir laisvės darbo teisiniuose santykiuose

Žmogaus teisės ir laisvės darbo teisiniuose santykiuose

  
 
 
123456789101112131415161718192021222324252627282930
Aprašymas

Įvadas. Teisinių darbo santykių samprata. Teisinių darbo santykių reglamentavimo principai. Darbuotojų teisės ir laisvės. Lygiateisiškumas – viena pagrindinių žmogaus teisių. Diskriminacija – darbo teisiniuose santykiuose. Darbo sutartis – darbuotojų teisių ir laisvių garantas. Teisė į darbą ir tinkamas darbo sąlygas. Žmonių sauga darbe. Darbuotojų atstovai ir kolektyvas. Išvados. Summary.

Ištrauka

Dabartinio civilizuoto pasaulio viena svarbiausių garantijų – darbas. Valstybės tikslas pasitelkiant atskirą teisės šaką - Darbo teisę, nustatyti teises normas, kurios užtikrintų darbuotojų saugumą, teisę į poilsį, teisingą apmokėjimą, socialinę apsaugą ne darbo atveju, suteiktų lygias galimybes nedarbo atveju, suteiktų lygias galimybes gauti darbą, griežtai apibrėžtų darbuotojo ir darbdavio pareigas ir teises, užkirstų kelią nelygybei vienos ar kitos pusės atžvilgiu.
Žmogaus teisės ir laisvės kaip tam tikros visuomenės vertybės, niekada nepraranda savo vertės, o būdamos dinamiškos bei evoliucinės, nuolat keičiasi tiek kiekybine, tiek kokybine prasme. Todėl žmogaus teisės, kaip teisinė kategorija, reikalauja nuolatinio tyrinėtojų dėmesio ir yra aktuali tema šiuolaikinėje visuomenėje.
Lietuvoje svarbiausiu dokumentu, padedančiu teisinį žmogaus teisių ir laisvių užtikrinimo pagrindą, yra laikoma Lietuvos Respublikos Konstitucija. Jos 18 straipsnyje aiškiai nurodyta, kad "Žmogaus teisės ir laisvės yra prigimtinės". 48 straipsnyje taip pat aiškiai nustatytos žmogaus teisės ir laisvės darbo santykiuose.
Žmogaus teisės gali būti suprantamos kaip asmens laisvės visuomenėje ir galimybės jas realizuoti. Vienas pagrindinių žmogaus teisių bruožų – jų visuotinumas, universalumas, nedalumas, jos yra viena kitą sąlygojančios, remiasi žmonių lygybės prieš įstatymus, lygiateisiškumo ir kitais principais. Žmogaus teisės pripažįstamos visiems asmenims nepriklausomai nuo jų individualių savybių.
Kursinio darbo tikslas – išnagrinėti žmonių teises ir laisves darbo teisiniuose santykiuose, parodyti, kaip valstybė rūpinasi darbo teisių ir laisvių įgyvendinimu, kokiais priimtais norminiais teisės aktais reglamentuoja šias žmogaus teises ir laisves. Kursinio darbo uždavinys - kuo išsamiau ir tiksliau išnagrinėti žmogaus teisių ir laisvių aspektus iš teorinės pusės. Bus stengiamasi apžvelgti kuo daugiau teisinių dokumentų.
Svarbiausi šaltiniai kuriais rėmiausi rašydama kursinį darbą - Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos darbo kodeksas ( toliau DK ), Lietuvos Respublikos darbo kodekso komentaras, Darbo teisės vadovėlis, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimai, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymai, kita medžiaga. ...

Rašto darbo duomenys
DalykasDarbo teisės kursinis darbas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasKursiniai darbai
Apimtis27 puslapiai 
Literatūros šaltiniai15
Dydis43.17 KB
AutoriusIngrida
Viso autoriaus darbų4 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Švietimo institucijaMykolo Romerio Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Zmogaus teises ir laisves darbo teisiniuose santykiuose [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Kursiniai darbai
  • 27 puslapiai 
  • Mykolo Romerio Universitetas / 4 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
+1
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą