Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės (3)

Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės (3)

  
 
 
12345678910111213141516171819202122
Aprašymas

Summary. Įvadas. Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva kai nėra darbuotojo kaltės. Įspėjimas apie darbo sutarties nutraukimą. Darbo sutarties nutraukimo apribojimai. Garantijos tam tikrų kategorijų darbuotojams. Garantijos nėščioms moterims ir darbuotojams auginantiems vaikus. Garantijos sergantiems ir sužalotiems darbe darbuotojams. Garantijos darbuotojų atstovams. Pirmenybės teisė būti paliktam dirbti, kai mažinamas darbuotojų skaičius. Išeitinės išmokos dydis. Atsiskaitymo su atleidžiamuoju darbuotoju tvarka. Išvados.

Ištrauka

Darbas yra viena svarbiausių ekonominių ir socialinių garantijų. Kiekvienas žmogus gali laisvai pasirinkti darbą bei verslą ir turi teisę turėti tinkamas, saugias ir sveikas darbo sąlygas, gauti teisingą apmokėjimą už darbą ir socialinę apsaugą nedarbo atveju. Valstybė turi griežtai apibrėžti darbuotojo ir darbdavio pareigas ir teises.
Darbo sutartis, t.y. darbuotojo ir darbdavio susitarimas dėl tam tikros profesijos, specialybės, kvalifikacijos darbo pagal darbovietėje nustatytą vidaus darbo tvarką ir užmokesčio už jį, yra pagrindinis darbo teisės institutas, nuo 2006 m. rugsėjo 1 dienos reglamentuojamas naujojo Lietuvos Respublikos Darbo kodekso (toliau DK). Sudarius darbo sutartį, atsiranda teisiniai darbo santykiai, kurie baigiasi kartu su darbo sutarties pasibaigimu.
Darbo sutartį galima nutraukti tik remiantis įstatyme numatytu pagrindu ir laikantis jame nustatytos procedūros. Taigi siekiant išsaugoti darbo santykių stabilumą įstatymų leidėjas nustato detalias procedūras ir sąlygas, kurioms įvykus darbuotojas gali būti atleidžiamas iš darbo. Darbdavys negali veikti savo nuožiūra ar vidiniu įsitikinimu. Jis griežtai privalo laikytis visų atleidimo iš darbo formalumų ir teisinių pagrindų, antraip darbo sutartis nutraukiama neteisėtai, o tai sudaro sąlygas grąžinti asmenį į darbą bei atlikti kitas įstatyme numatytas darbdavio prievoles.
Darbo tikslas – išanalizuoti svarbiausias aplinkybes nutraukiant darbo sutartį darbdavio iniciatyva nesant darbuotojo kaltės.
Uždaviniai:
1. Pateikti priežastis, kurioms esant gali būti nutraukta darbo sutartis darbdavio iniciatyva kai nėra darbuotojo kaltės.
2. Išanalizuoti priežastis, dėl kurių negali būti nutraukta darbo sutartis.
3. Apžvelgti darbo sutarties nutraukimo tvarką ir apribojimus.
4. Apibūdinti darbuotojams taikomas garantijas.
Tyrimo metodika. Šiame kursiniame darbe buvo naudotas moksline- teorine literatūra, loginiu – analitiniu analizės metodu, darant apibendrinimus, išvadas. Darbo Kodekso 129 straipsnis nustato darbo sutarties nutraukimo darbdavio iniciatyva, kai nėra darbuotojo kaltės, pagrindus. Darbo sutarties nutraukimo pagrindas suprantamas kaip tam tikras juridinis faktas, kuriam esant leidžiama nutraukti darbo sutartį. Į juridinių faktų sudėtį, atleidžiant darbuotoją pagal Darbo Kodekso 129 straipsnį, visuomet įeina darbdavio iniciatyva. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-01-16
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis19 puslapių 
Literatūros šaltiniai5
Dydis37.35 KB
Autoriusrogacius
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2007 m
Klasė/kursas4
Mokytojas/DėstytojasI. Tatorienė
Švietimo institucijaKauno kolegija
FakultetasEkonomikos ir teisės fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo sutarties nutraukimas darbdavio iniciatyva [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 19 puslapių 
  • Kauno kolegija / 4 Klasė/kursas
  • I. Tatorienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą