Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Viršvalandiniai darbai

Viršvalandiniai darbai

  
 
 
12345678910
Aprašymas

Įvadas. Darbo laikas. Darbo laiko sąvoka. Darbo laiko struktūra. Darbo laiko trukmė. Viršvalandiniai darbai. Viršvalandinių darbų sąvoka. Išimtiniai atvejai, kai leidžiami viršvalandiniai darbai. Darbuotojai, dirbantys viršvalandinius darbus. Viršvalandinio darbo trukmės apribojimas. Apmokėjimas už viršvalandinį darbą. Išvados.

Ištrauka

Viršvalandinis darbas – tai toks darbas, kurį darbuotojai dirba viršydami kolektyvinėse sutartyse arba vidaus tvarkos taisyklėse nustatytą darbo laiko trukmę. Viršvalandiniai darbai papratai yra draudžiami. Jie leidžiami tik išimtiniais atvejais. Dirbti juos gali ne visi, yra asmenys kuriems absoliučiai draudžiami viršvalandiniai darbai arba asmenys, kurie gali dirbti viršvalandinius darbus, tik pasirašius sutikimą. Taip pat yra apribojama ir viršvalandinio darbo trukmė. Tačiau jų apmokėjimas yra žymiai didesnis nei atlyginimo, kurį žmogus gauna už paprastą ne viršvalandinį darbą.
Tyrimo objektas – viršvalandiniai darbai.
Tyrimo tikslas – sužinoti viską apie viršvalandinius darbus.
Tyrimo uždaviniai:
1. Paaiškinti darbo laiko sąvoką, jo struktūrą, trukmę.
2. Išsiaiškinti kas yra viršvalandiniai darbai, kada jie dirbami ir kas gali juos dirbti.
3. Ištirti viršvalandinių darbų trukmę, apribojimus, užmokestį.
Atliksime tyrimą, remdamiesi irnternetiniais puslapiais ir knygomis, pavyzdžiui darbo kodekso komentarais ir t.t.
Esminė darbo laiko sudedamoji dalis yra faktiškai dirbtas laikas, jis turėtų būti suprantamas tik kaip ta darbo proceso dalis, kurią darbuotojas dirbo savo tiesioginį darbą, nors iš faktiškai dirbto laiko paprastai nėra išskiriamas laikas, reikalingas darbo vietai, darbo įrankiams, saugos priemonėms parengti ir sutvarkyti. Faktiškai dirbtas laikas skaičiuojamas darbo dienomis ar darbo valandomis, išskiriama darbo laiko dalis naktį, budėjimas, viršvalandinis darbas, darbas esant nukrypimų nuo normalių darbo sąlygų bei darbas švenčių ir poilsio dienomis. Į darbo laiką įeina privalomų medicinos apžiūrų laikas. Vyriausybė nustato profesijų, darbų, kuriuos dirbantys asmenys įsidarbindami ir vėliau privalo periodiškai tikrintis sveikatą, sąrašą ir sveikatos patikrinimo tvarką. Į darbo laiką įeina pertraukos darbe, pagal norminius teisės aktus įskaitomos į darbo laiką. Pagal komentuojamas nuostatas darytina išvada, kad negalima apsiriboti Darbo kodekse nurodytomis pertraukomis, kurios įskaitomos į darbo laiką, nes tokios pertraukos gali būti nustatytos ir kituose įstatymuose, Vyriausybės nutarimuose, kituose norminiuose teisės aktuose, kolektyvinėse sutartyse ir pan. Nušalinimo nuo darbo laikas į darbo laiką įskaitomas tik išimtiniais atvejais, t. y. jeigu nušalintas darbuotojas privalo laikytis nustatytos darbovietėje tvarkos – būti darbo vietoje, laikytis darbo rėžimo, vidaus darbo tvarkos taisyklių. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-18
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis8 puslapiai 
Literatūros šaltiniai3
Dydis17.13 KB
Autoriusvaidzikeee
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2008 m
Klasė/kursas1
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
Failo pavadinimasMicrosoft Word Virsvalandiniai darbai [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 8 puslapiai 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 1 Klasė/kursas
  • 2008 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą