Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo ir poilsio laikas (2)

Darbo ir poilsio laikas (2)

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Darbo ir poilsio laiko samprata. Darbo ir poilsio laiko teisinis reguliavimas. Darbo laiko struktūra. Darbo laiko normos. Darbo diena ir darbo savaitė pagal laiko trukmę. Suminė darbo laiko apskaita. Sutrumpinta darbo trukmė. Nenormuota darbo diena. Suskaidyta darbo diena. Budėjimas. Viršvalandiniai darbai. Prastova. Darbo stažas. Kasdienis poilsis. Kassavaitinis. Išvada.

Ištrauka

Darbas yra viena svarbiausių ekonominių ir socialinių garantijų. Kiekvienos šiuolaikinės valstybės tikslas darbo teisės šakoje - nustatyti ir efektyviai taikyti tokias teisės normas, kurios užtikrintų darbuotojų saugumą, teisę į poilsį, laisvalaikį, ir atostogas, teisingą apmokėjimą, socialinę apsaugą nedarbo atveju; suteiktų lygias galimybes darbui gauti, nepriklausomai nuo rasės, lyties, socialinės padėties, seksualinės orientacijos, ar kitų individualių, su darbo rezultatais nesusijusių savybių; griežtai apibrėžtų darbuotojo ir darbdavio pareigas bei teises; užkirstų kelia nelegaliam ir priverčiamajam darbui.
Darbo ir poilsio laikas yra ta darbo teisės dalis, kuri reguliuoja darbuotojo ir darbdavio santykius darbo ir poilsio laiku. Darbo ir poilsio laiko faktas garantuoja, kad abiejų šalių interesus ir teises gins Lietuvos Respublikos įstatymai.
Lietuvos Respublikos Konstitucija skelbia, kad žmogus gali laisvai pasirinkti darbą. Darbo sutarties įstatymas užtikrina, kad tas darbas visada turi būti paremtas darbo santykių šalių lygybe, ir kad nebūtų tos pusės, kuri neteisėtomis priemonėmis, išnaudodama kitus individus, tenkintų savo savanaudiškus tikslus, tuo pat metu neatlikdama savų įsipareigojimų.
Šis rašto darbas susideda iš keturių dalių. Pirmojoje bendrais bruožais apibūdinama darbo teisė, jos padėtis Lietuvoje. Kitos trys dalys pasakoja apie Lietuvos Respublikos darbo kodekso įstatymą, kuriuo aš ir remsiuosi savo darbe - kokių rūšių būna, kaip ir pagal ką skirstomas darbo ir poilsio laikas, kokios darbo ir poilsio laiko privilegijos ar išimtys taikomos darbuotojams darbo metu. Kokios priemonės užkerta kelią darbdavių bei darbininkų savivalei, kai šie nesilaiko darbo ir poilsio laiko sąlygų.
Darbo laikas, tai įstatymo nustatytas laikas, per kurį darbuotojas, paklusdamas vidaus darbo tvarkai ir kitiems norminiams aktams, reguliuojantiems darbo santykius eina jam pavestas pareigas, ir kiti jam prilyginti laikotarpiai, numatyti kolektyvinėje sutartyje, šaliu susitarimu. Darbo laikas kaip ir darbo užmokestis taip pat materialioji atsakomybė ir yra sudedamieji teisinių santykių elementai. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-03-21
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis9 puslapiai 
Literatūros šaltiniai6 (šaltiniai yra cituojami)
Dydis17.83 KB
Autoriusingrida
Viso autoriaus darbų1 darbas
Metai2005 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKlaipėdos verslo aukštoji mokykla
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo ir poilsio laikas (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 9 puslapiai 
  • Klaipėdos verslo aukštoji mokykla / 2 Klasė/kursas
  • 2005 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą