Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo tarybos ir profesinės sąjungos

Darbo tarybos ir profesinės sąjungos

  
 
 
1234567891011
Aprašymas

Įvadas. Tikslas – supažindinti su darbo tarybomis ir profesinėmis sąjungomis, jų panašumais ir skirtumais. Profesinės sąjungos. Profesinių sąjungų steigimas, veiklos sustabdymas ir nutraukimas. Profesinių sąjungų teisinis statusas. Profesinių sąjungų veikla, jos garantijos ir turtas. Darbo tarybos teisinis pagrindas. Darbo taryba ir jos sudarymas. Darbo tarybos teisės. Darbdavio įsipareigojimai, susiję su darbo taryba. Galimybė sudaryti kolektyvinę sutartį ir galima nauda darbdaviui. Apibendrinant, pagrindiniai darbo tarybų ir profesinių sąjungų panašumai ir skirtumai. Išnašos.

Ištrauka

Esama įvairių darbuotojų kolektyvinio atstovavimo formų. Istoriškai susiklostė, kad tokia darbuotojų teisių ir interesų atstovavimo ir gynimo funkcija yra suteikta profesinėms sąjungoms, formuojamoms įvairiais principais, pavyzdžiui, profesiniu, pareiginiu, gamybiniu, teritoriniu ar kitais pačių profesinių sąjungų nustatytais principais. Asociacijų laisvė ir laisvė atstovauti profesiniams interesams sudaro pagrindines teisėtas prielaidas kurtis ir plėtotis profesinėms sąjungoms, galinčioms ginti minėtus interesus (M. Grandi, 2003). Tačiau jau po Antrojo pasaulinio karo daugelyje užsienio valstybių greta profesinių sąjungų ėmė kurtis ir kitos darbuotojų kolektyvą reprezentuojančios formos, kaip atsvara galingoms profesinėms sąjungoms. Kokį konkretų variantą pasirinks darbuotojų kolektyvas jam atstovauti, priklauso nuo teisinio statuso, kolektyvinių atstovų formų prieinamumo, nuo darbdavių pasipriešinimo darbuotojų organizacijoms masto ir pačių darbuotojų pasirinkimo teisės.
Teisės teorijoje yra susiformavusi nuomonė, kad darbuotojų teisė jungtis į organizacijas aprėpia darbuotojų teisę be jokių valstybės institucijų leidimo ir biurokratinių formalumų sukurti savo pasirinkimu jiems atstovaujančias organizacijas. Europoje sąlygiškai galima skirti du darbuotojų atstovavimo modelius. Pirmasis modelis yra pagrįstas derybomis: atstovaujančios institucijos čia yra susiformavusios narystės pagrindu ir profesinei sąjungai priklauso privilegijuoto atstovo vaidmuo. Antrajam modeliui būdinga tai, kad darbuotojai įmonėje yra atstovaujami renkamo organo, nesusijusio su profesine sąjunga, kuris paprastai vadinamas darbo taryba ir atstovauja darbuotojams greta profesinės sąjungos.
Mano tikslas – supažindinti su darbo tarybomis ir profesinėmis sąjungomis, jų panašumais ir skirtumais.
Ši tema yra aktuali, nes žinant kokie yra darbuotojų atstovavimo modeliai ir jų funkcijos, darbuotojų kolektyvui suteikiama teisė pasirinkti, kokia darbuotojų atstovų forma atstovaus ir gins jų interesus. Darbuotojų atstovai, naudodamiesi jiems suteiktomis teisėmis, suderina darbdavių ir darbuotojų interesus darbo teisinių santykių srityje. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-05-08
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis10 puslapių 
Literatūros šaltiniai10
Dydis23.37 KB
Autoriuszifkiukas
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Švietimo institucijaKauno Technologijos Universitetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo tarybos ir profesines sajungos [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 10 puslapių 
  • Kauno Technologijos Universitetas / 2 Klasė/kursas
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą