Išplėstinė paieška
 
 
 
Pradžia>Teisė>Darbo teisė>Darbo sutarties samprata ir turinys (2)

Darbo sutarties samprata ir turinys (2)

  
 
 
1234567891011121314
Aprašymas

Įvadas. Darbo sutarties samprata ir turinys. Darbo sutarties samprata. Darbo sutarties turinys ir darbo sutarties sąlygos. Darbo sutarties sudarymo tvarka pagal darbo kodeksą ir atskirus įstatymus. Darbo sutarties prielaidos. Konkursas. Renkamosios pareigos. Kvalifikaciniai egzaminai. Darbo sutarties pasibaigimas. Darbo sutarties pasibaigimas. Darbo sutarties nutraukimas. Išvados.

Ištrauka

Mokėti, kaip teisingai sudaryti sutartį, kad po to nebūtų nesusipratimų ar neliktum apgautas, yra būtina ne tik teisininkui ar verslininkui. Sudaryti sutartį gali prireikti bet kuriam žmogui, nes beveik kiekvienas žmogus savo gyvenime tikriausiai ne kartą susiduria su sutarties sudarymu, ar dėl jos iškylančiais klausimais. Taigi, mano pasirinkta darbo tema "Darbo sutarties turinys" yra labai aktuali šiandien, kadangi darbas yra viena svarbiausių ekonominių ir socialinių garantijų yra svarbu nustatyti ir efektyviai taikyti tokias teisės normas, kurios užtikrintų darbuotojų saugumą, teisę į poilsį, laisvalaikį ir atostogas, teisinį apmokėjimą, socialinę apsaugą nedarbo atveju, griežtai apibrėžtu darbuotojo ir darbdavio pareigas bei teises, užkirstų kelia nelegaliam ir priverčiamam darbui. Todėl darbo teisės šaka nustato visuomeninius santykius, reguliuojamus darbo teisės normų, ir teisinio reguliavimo tikslus.
Šio darbo objektas: darbo sutarties turinys. Darbe trumpai apžvelgsiu darbo sutarties sąvoką, turinį, formą, darbo sutarties sudarymo tvarką, sąlygas, garantijas, apribojimus, darbo sutarties prielaidas, apie išbandymą sudarant darbo sutartį, bei nelegalų darbą.
Pagrindinis darbo tikslas: norint įsidarbinti ar asmenį priimti į darbą privaloma sudaryti darbo sutartį, bet prieš ją sudarant reikėtų žinoti kas tai yra darbo sutartis, kokios rūšies ji yra, iš kokių punktų ji susideda, kokios jos ypatybės. Svarbu žinoti ką darbuotojas privalo įsipareigoti darbdaviui ir ką darbdavys įsipareigoja suteikti darbuotojui.
Parengti šį darbą ir jį išanalizuoti man padėjo teisinė literatūra : tai ir Lietuvos Respublikos Darbo kodeksas, ųio kodekso komentaras, Lietuvos Respublikos pagrindiniai įstatymai, bei internetinė medžiaga.
Darbo uždaviniai:
išanalizuoti darbo sutarties sąvoką ir turinį;
aptarti darbo sutarties sudarymo tvarką pagal DK ir kitus įstatymus;
išsiaiškinti darbo sutarties prielaidas;
išanalizuoti garantijas ir apribojimus priimant i darbą;
Darbo atlikimo metodas: darbas atliktas naudojantis įvairia teisine literatūra, bei
internetu. ...

Rašto darbo duomenys
Tinklalapyje paskelbta2008-09-17
DalykasDarbo teisės referatas
KategorijaTeisė >  Darbo teisė
TipasReferatai
Apimtis12 puslapių 
Literatūros šaltiniai4
Dydis20.7 KB
Autoriuskarolina
Viso autoriaus darbų2 darbai
Metai2007 m
Klasė/kursas2
Mokytojas/DėstytojasNerienė
Švietimo institucijaŠiaulių valstybinė kolegija
FakultetasVerslo ir technologijų fakultetas
Failo pavadinimasMicrosoft Word Darbo sutarties samprata ir turinys (2) [speros.lt].doc
 

Panašūs darbai

Komentarai

Komentuoti

 

 
[El. paštas nebus skelbiamas]

 
 
  • Referatai
  • 12 puslapių 
  • Šiaulių valstybinė kolegija / 2 Klasė/kursas
  • Nerienė
  • 2007 m
Ar šis darbas buvo naudingas?
Taip
Ne
0
0
Pasidalink su draugais
Pranešk apie klaidą